Milik najlepszym zawodnikiem Napoli w meczu przeciwko RB Salzburg

Aktualizacja: 8 mar 2019, 16:44
8 mar 2019, 12:29

Napoli pokonuje Red Bull Salzburg 3:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Świetny występ Arkadiusza Milika, który otworzył wynik meczu. Włoskie media nie szczędzą pochwał pod adresem polskiego napastnika.

Po niezwykle emocjonujących meczach Ligi Mistrzów, przyszła kolej na Ligę Europy. Oczy Polaków zwrócone były na czwartkowy mecz 1/8 finału, w którym mierzyły się ekipy Napoli i Red Bull Salzburg. W pierwszym składzie Azzurrich zagrało dwóch Polaków: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. I to właśnie Milik otworzył wynik spotkania w 10. minucie. Co prawda był to jego jedyny gol, ale całe spotkanie Arek był niezwykle aktywny, tworząc dogodne sytuacje kolegom i ściągając na siebie uwagę obrońców.

Media na Półwyspie Apenińskim były zachwycone jego postawą, przyznając mu znakomite noty. Najbardziej liczący się dziennik sportowy “La Gazzetta dello Sport” przyznał mu notę 7. Pół punktu więcej otrzymał od serwisu tuttumercatoweb.com, natomiast SofaScore oceniło naszego reprezentanta na 7,9 punktu. W sumie Milik rozegrał bardzo dobre 81 minut, oddając kilka strzałów na bramkę i wdając się w parę udanych dryblingów. Napoli wygrało cały mecz 3:0 i ma solidną zaliczkę przed rewanżem w Austrii.

W perspektywie zbliżających się nieuchronnie meczów Reprezentacji może nas cieszyć postawa Arka. Przy wyśmienitej formie Krzysztofa Piątka oraz stabilnej formie Roberta Lewandowskiego, Jerzy Brzęczek na pewno nie ma łatwego zadania, ustalając skład.

Piotr Zieliński, który rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Juventusowi, tym razem nie wyróżniał się na boisku i zebrał przeciętne noty.