Milik o krok od powrotu. Zdąży na Freiburg?

14 mar 2023, 17:31

Coraz bliżej jest powrotu Arkadiusza Milika do gry. Reprezentant Polski, który pod koniec stycznia doznał kontuzji w ligowym spotkaniu, planuje wrócić na boisko przy okazji najbliższego starcia w Serie A z Interem Mediolan.

Arkadiusz Milik trafił do Juventusu pod koniec ubiegłorocznego okienka transferowego na zasadzie rocznego wypożyczenia z Olympique Marsylia. Czas pokazał, że była to dobra decyzja – reprezentant Polski początkowo miał być rezerwowym dla Dusana Vlahovicia, ale finalnie tak się nie stało.

Dobry sezon Milika i kontuzja

Praktycznie od początku przygody w klubie z Turynu Milik popisywał się znakomitą skutecznością. Po trzech pierwszych występach w Serie A miał na koncie dwa trafienia, a rozegrał w nich zaledwie osiem minut.

Obecny bilans Milika to osiem bramek i jedna asysta w 23 spotkaniach, ale od kilku tygodni nie widzieliśmy Polaka na boisku. Wszystko za sprawą kontuzji doznanej pod koniec stycznia, przez którą 29-latek stracił już sześć ligowych meczów.

Milik planuje wrócić na mecz z Interem

Podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych Massimiliano Allegri ogłosił, że polski napastnik może wrócić do gry tuż po zakończeniu marcowej przerwy reprezentacyjnej. Mało więc wskazywało na to, że Milik uda się na zgrupowanie kadry przed meczami z Czechami i Albanią.

Dziś jednak włoskie media przekazały nowe informacje na temat procesu leczenia Polaka. Okazuje się, że jest już bardzo bliski powrotu do gry, a jego celem jest powrót na boisko w meczu 27. kolejki Serie A, w której Juventus zagra na wykeździe z Interem Mediolan.

W związku z tym wykluczony jest występ Milika w najbliższym meczu “Starej Damy” – czwartkowej rywalizacji z Freiburgiem w 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu drużyna z Turynu wygrała 1:0.