[WIDEO] Milik zapewnia zwycięstwo w doliczonym czasie! Napoli wygrywa z Cagliari

16 gru 2018, 20:30

W ramach 16. kolejki Serie A Napoli wybrało się na mecz wyjazdowy z Cagliari. Zieliński i Milik znaleźli się w wyjściowym składzie. Napoli wygrało 1:0, po bramce Arkadiusza Milika, strzelonej z rzutu wolnego.

Napoli w środku tygodnia musiało przełknąć gorycz porażki po porażce z Liverpoolem i odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Serie A to jednak inna historia i tu Napoli radzi sobie zdecydowanie lepiej, choć pogoń za Juventusem nie będzie łatwa. Pokazał to mecz z Cagliari.

Od pierwszych minut W spotkaniu brakowało dokładności i składnej gry. Napoli więcej operowało piłką, ale szwankowała precyzyjność dośrodkowań oraz przyjęcia. W pierwszej połowie kilka okazji miał Milik, jednak nie udało się oddać dobrego strzału. Swoje próbował zrobić także Zieliński, ale brakowało konkretów. Zresztą to samo można powiedzieć o całym zespole z Neapolu.

Po przerwie goście przyśpieszyli tempo gry, chcąc zapewnić sobie trzy punkty, bez nerwowej końcówki. Bardzo blisko otwarcia wyniku, w 68. minucie  był  Milik. Po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od poprzeczki. Arek nie pomylił się z kolei w 91. minucie, zdobywając piękną bramkę w rzutu wolnego. Dzięki temu zapewnił swojemu zespołowi komplet punktów.

Obaj Polacy ambitnie pracowali w tym spotkaniu, szczególnie w odbiorze futbolówki. Widać było wole walki i zaangażowanie. Oby przełożyło się to na więcej szans dla naszych rodaków od Carlo Ancelottiego. Także w europejskich pucharach.