Minimalna porażka Polek w finale

9 mar 2016, 18:51

Reprezentantki Polski w piłce nożnej po dramatycznej walce uległy 2:1 faworyzowanym Austriaczką w finałowym meczu Cyprus Women’s Cup.

Nasze zawodniczki wcześniej w fazie grupowej pokonały 1:0 Czeszki, zremisowały 1:1 z Walijkami oraz pokonały 1:0 Finki. To ostatnie zwycięstwo dało nam pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry w finale turnieju. Tam na Polki czekały Austriaczki, które pokonały 2:0 Irlandki, 2:1 Węgierki oraz zremisowały 0:0 z Włoszkami.

Finał był bardzo wyrównany, ale prowadzenie w 12. minucie za sprawą Niny Burger objęły Austriaczki. Polki nie dały za wygraną i po 10 minutach mieliśmy remis, a do siatki rywalek trafiła Ewelina Kamczyk. Ostatnie słowo niestety należało do naszych przeciwniczek. Bramkę na wagę końcowego triumfu na minutę przed końcem meczu zdobyła występująca na co dzień w Werderze Brema Katharina Schiechtl.

W meczu o trzecie miejsce Włoszki 3:1 pokonały Czeszki, piąta lokata przypadła Węgierką, które uporały się z Walijkami (2:1), z kolei na siódmym miejscu turniej zakończyły Irlandki wygrywając 2:0 z Finkami.