Strona główna Piłka nożna “Miro” i “Franek” niosą wsparcie Wiśle

“Miro” i “Franek” niosą wsparcie Wiśle

0

“Biała Gwiazda” podpisze 1 lipca kontrakt z Akademią Piłkarską 21 im. Henryka Reymana. Dzięki temu powstanie nowy podmiot – Piłkarska Akademia Wisły Kraków.

“Zawsze podkreślaliśmy, że naszym celem jest wyszkolenie jak największej ilości młodych piłkarzy, którzy w przyszłości będą mogli zaistnieć na polskich i nie tylko polskich boiskach! Wierzymy, że ta umowa będzie kolejnym krokiem, który pozwoli najzdolniejszym młodym piłkarzom w spełnieniu ich marzeń. I nie myślimy tu tylko o chłopcach grających dzisiaj w Akademii 21, ale o wszystkich młodych, zdolnych zawodnikach z naszego regionu”-tak wypowiada się Akademia na swej oficjalnej witrynie internetowej.

Jeśli chodzi o Akademię Piłkarską 21, jej założycielami są Tomasz Frankowski oraz Mirosław Szymkowiak, którzy pełnią w niej również rolę trenerów. Oprócz nich szkoleniem młodzieży zajmują się m.in. Krzysztof Bukalski czy Mariusz Jop.

Piłkarska Akademia Wisły Kraków ma być “wyjściem awaryjnym” w przypadku gdyby klub nie porozumiał się z Akademią TS Wisła. Wisła Kraków nie ma swej własnej szkółki piłkarskiej dla młodzieży, dlatego korzysta z zewnętrznych podmiotów. W sezonie 2015/2016 na pewno będzie nim Akademia Piłkarska 21.

– Nigdy nie ukrywaliśmy, że naszym marzeniem jest współpraca z Wisłą. Do niej jest nam najbliżej, ale na dzisiaj nie ma umowy, a czy będzie od przyszłego sezonu? To pytanie do Wisły – mówi Marek Konieczny, również współzałożyciel Akademii.

Komentarze