Mistrz wypunktował outsidera

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:37
19 kwi 2015, 19:54

Legia Warszawa pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:0 w meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym Mistrzowie Polski powiększyli swoją przewagę nad Lechem do czterech punktów.

Mecz od wysokiego C rozpoczęli gospodarze, którzy raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez Grzegorza Sandomierskiego. Wysoki pressing, masa prostopadłych podań i dośrodkowań siały popłoch w szeregach bydgoszczan. Jednak “Wojskowi” nie potrafili przekuć tej przewagi na bramki. Najlepszą okazję ku temu miał Marek Saganowski, jednak jego dwie dobitki z metra (!) w kapitalny sposób wybronił bramkarz Zawiszy.
Należy jednak dodać, że bydgoszczanie także mieli swoje sytuacje. Po piorunującym początku Legii, swoje szanse mieli Mayeuski oraz Alvarinho jednak w obu sytuacjach zabakło detali, by to goście wyszli na prowadzenie.

Wynik meczu otworzył dopiero w drugiej połowie Michał Żyro. W 57. minucie po przypadkowej sytuacji Żyro głową posłał piłkę do siatki nad zdezorientowanym Sandomierskim i obrońcami. Druga bramka padła podobnie. Po złym wybiciu Wójcickiego piłkę na szesnastym metrze dopadł Kucharczyk, który… głową posłał ją do siatki nad wysuniętym Sandomierskim.

Po tych trafieniach Legioniści poczuli się bardzo pewnie i nie dali już wyrwać sobie z rąk tego zwycięstwa. Kontrolowali bowiem sytuacje boiskowe i ani na moment nie dali graczom Zawiszy wejść w swoje pole karne.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)