Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich: Rozdane medale za konkurencje indywidualne

Aktualizacja: 18 sty 2023, 09:52
3 lut 2020, 13:59

W sobotę i niedzielę polscy biegacze narciarscy wzięli udział w indywidualnej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski. W Zakopanem medale rozdano zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

W sobotę odbyły się sprinty. W kategorii żeńskiej triumfowała Monika Skinder, która wygrała również kwalifikacje z czasem 3 minut, 30 sekund i 96 setnych sekundy. Listek medalistek uzupełniła Izabela Marcisz i Weronika Kaleta.

Wśród mężczyzn triumfował Kamil Bury, który również zwyciężył w kwalifikacjach (3 minuty, 32 sekundy i 98 setnych sekundy). Listę medalistów uzupełnił Maciej Staręga i Kacper Antolec.

W niedzielę odbyły się z kolei biegi dystansowe. Na 10 km wśród kobiet wygrała Izabela Marcisz z czasem 31 minut, 22 sekund i 73 setnych sekundy. Podium uzupełniła Monika Skinder i Weronika Kaleta.

Wśród panów, którzy biegali na 15 km, wygrał Dominik Bury z czasem 39 minut, 46 sekund i 11 setnych sekundy. Podium uzupełnił Mateusz Haratyk i Kamil Bury.