Mistrzynie Polski wygrywają na inaugurację sezonu

5 sie 2015, 15:39

Dzisiaj odbył się mecz inaugurujący sezon 2015/2016 w polskiej Ekstralidze kobiet. Broniące tytuł piłkarki Medyka Konin łatwo poradziły sobie z TS Mitech Żywiec wygrywając 2:0 (1:0).

Spotkanie odbyło się dzisiaj, a nie tak jak reszta pierwszej kolejki w najbliższą sobotę na wniosek mistrza Polski. Koninianki bowiem we wtorek rozpoczynają walkę o Ligę Mistrzyń i chciały mieć więcej czasu na regenerację i przygotowania do bardzo ważnych spotkań.

Autorką pierwszej w tym sezonie bramki została pozyskana tego lata z Zagłębia Lubin Agata Tarczyńska, która w 8. minucie wykorzystała dogranie Aleksandry Sikory. Królowa strzelczyń poprzedniego sezonu mogła zdobyć drugą bramkę w 31. minucie, lecz skuteczną interwencją popisała się Kinga Szemik.

To, co po raz drugi nie udało się debiutującej dzisiaj Tarczyńskiej, udało się niezwykle doświadczonej Annie Gawrońskiej. 36-letnia kapitan Medyka ustaliła wynik starcia w 67. minucie.

Spotkanie to nie był tak jednostronne, jak sugeruje to wynik. Zawodniczki z Żywca stwarzały sobie sytuacje, lecz świetnie dysponowana była bramkarka gospodyń Anna Szymańska, której udało się zachować czyste konto.