Młode Polki rozbiły Szkotki i nadal są w grze o awans!

8 mar 2016, 18:29

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej do lat 17 rozbiła w swoim ostatnim grupowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy Szkotki 3:0 i nadal jest w grze o awans na europejski czempionat!

Początek spotkania był nerwowy i żadna ze stron nie mogła przejąć inicjatywy. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 25. minuty kiedy to Nicole Eckerle umieściła piłkę w bramce i rozwiązała tym samym worek z bramkami. Po kolejnych 10 minutach było już 2:0, a drugiego gola strzeliła Klaudia Jedlinska. Tuz przed przerwą rywalki dobiła ponownie Eckerle.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale i wynik pozostał taki sam. Przypomnijmy, że piłkarki grały w wymiarze czasowym 2×40 minut.

Dzięki wysokiej wygranej Polek nad Szkotkami i Norweżek, aż 6:0 nad Szwedkami nasze młode zawodniczki wyprzedziły w tabeli ekipę Trzech Koron i mają nadal szansę na awans z drugiego miejsca. Aby tak się stało Polki muszą mieć najlepszy bilans punktowy i bramkowy spośród wszystkich sześciu drużyn z drugich miejsc. Do tej pory jednak tylko “nasza” grupa rozegrała wszystkie spotkania.