Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Młody Legionista w Zagłębiu Sosnowiec

Młody Legionista w Zagłębiu Sosnowiec

0

Jak informuje oficjalna strona Zagłębia Sosnowiec, klub doszedł do porozumienia z Legią w sprawie pozyskania Konrada Handzlika. 20-letni pomocnik trafi do Sosnowca na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami Legia Warszawa zdecydowała się na roczne wypożyczenie Konrada Handzlika do Zagłębia Sosnowiec, gdzie zawodnik ma dostać szansę regularnej gry. 20-letni pomocnik przez kilka dni trenował już w Sosnowcu, wystąpił również w sparingu Zagłębia ze Stalą Mielec.

Handzlik jest wychowankiem krakowskiej Wisły, w barwach której zaliczył debiut w Ekstraklasie. Spod Wawelu trafił na Łazienkowską na zasadzie wolnego transferu w lipcu tego roku, choć atmosfera wokół jego decyzji była napięta. W związku z tym, że z końcem czerwca 2016 roku Handzlikowi wygasał kontrakt z “Białą Gwiazdą”, już zimą mógł rozmawiać z nowym pracodawcą i w styczniu porozumiał się właśnie z Legią. Pomocnik nie trafił do Warszawy już wówczas, gdyż oba kluby nie doszły do porozumienia ws. kwoty transferu. Wisła postanowiła ukarać zawodnika za decyzję o odejściu i 18-latek został zesłany do rezerw, gdzie w rundzie wiosennej nie grał.

18-latek podpisał z Legią czteroletni kontrakt i został włączony do pierwszej drużyna na obóz przygotowawczy w Austrii. Ze względu na dużą konkurencję w składzie Wojskowych i małe doświadczenie zawodnika, klub zdecydował się na wypożyczenie go do niższej ligi.

Komentarze