Strona główna Lekkoatletyka Młody Polak rozbił rywali i został mistrzem świata juniorów!

Młody Polak rozbił rywali i został mistrzem świata juniorów!

0

17- letni Konrad Bukowiecki został mistrzem świata juniorów w lekkoatletyce! Młody Polak zwycięż w konkursie pchnięcia kulą nie dając żadnych szans rywalom!

Podopieczny PKS Gwardii Szczytno pchnął 6-kg kulą na odległość 22.06 i pokonał drugiego Holendra Denzela Comenetina aż o 189 centymetrów, a trzeciego Braheme’a Daysa o 205 centymetrów!

– Jeszcze sam nie mogę w to uwierzyć, jestem bardzo szczęśliwy. Na taką chwilę warto czekać i warto dla niej poświęcić wszystko – mówi specjalnie dla serwisu PZLA.pl świeżo upieczony mistrz globu .

Ten wynik jest rekordem życiowym 17-latka jak i zarówno rekordem Polski juniorów. Ponad to ustanowił rekord Europy, a nie dużo brakowało aby osiągnąć rekord globu!

– Jestem bardzo szczęśliwy – przecież to pierwszy złoty medal mistrzostw świata juniorów dla Polski od 2008 roku. Czekam na kolejne medale naszych juniorów w Eugene –  mówi z zadowoleniem prezes PZLA Jerzy Skucha.

Konrad Bukowiecki nie zakończył jeszcze mistrzostw. Wystąpi również w konkursie rzutu dyskiem, w której również nie jest bez szans na zdobycie medalu!

Autor: Damian Wilary

Foto: Grzegorz Furmanek, PZLA