Młody polski talent trafił do Juventusu! “To następca Szczęsnego”

Aktualizacja: sie 16 2022, 15:46
sie 16 2022, 13:36

Bardzo ciekawe doniesienia napływają z Półwyspu Apenińskiego. Juventus zdecydował się dać szansę kolejnemu polskiemu bramkarzowi. Do młodzieżowej drużyny Starej Damy dołączył właśnie Radosław Żelezny, 16-letni golkiper z Wrocławia. Zawodnik przebywa już we włoskim ośrodku treningowym w Vinovo.

Kolejny Polak w Juventusie. Tym razem chodzi o 16-latka

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wojciech Szczęsny zmaga się z kontuzją przywodziciela w lewym udzie. W związku z tym polski bramkarz musiał oglądać pierwszy mecz Juventusu w sezonie 2022/2023 z wysokości trybun. Podczas gdy 32-latek czeka, aby powrócić na boisko, w Starej Damie pojawił się jego potencjalny następca, czyli młodziutki Radosław Żelezny, który przeżywa swoje pierwsze dni w barwach włoskiego giganta.

Kim jest nowy nabytek młodzieżowej ekipy Starej Damy? Radosław Żelezny to bramkarz z rocznika 2006, który jest wychowankiem ekipy FC Wrocław Academy. Jego wielki talent został zauważony już w 2018 roku. Żelezny, mając zaledwie 12 lat, został zaproszony na testy do portugalskiego Sportingu Lizbona. Miało to miejsce  jeszcze w 2018 roku. Później młody golkiper dostał z kolei szansę na wyjazd do Belgii. Tam miał okazję potrenować razem z młodzieżową ekipą KRC Genk.

W marcu 2022 roku Żeleznego zaproszono natomiast do Turynu, gdzie z bliska przyglądali mu się trenerzy Starej Damy. Nie od razu Juventus zdecydował się jednak związać z polskim bramkarzem. Wychowanek FC Wrocław udał się bowiem jeszcze do Paryża, gdzie przyglądało mu się PSG. Młodego zawodnika we Francji obserwował sam Gianluca Spinelli, który od  014 roku pracuje również z bramkarzami reprezentacji Włoch.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Ostatecznie 16-latek zdecydował jednak, że kolejne kroki w piłkarskim świecie będzie stawiał właśnie na Półwyspie Apenińskim. Według doniesień z Włoch zawodnik już trenuje w drużynie Juventusu U-17, której opiekunem jest Piero Panzanaro. Pozostaję życzyć mu powodzenia i trzymać kciuki, abyśmy jak najszybciej ujrzeli go na seniorskich boiskach Serie A.

Memphis Depay zagra w Juventusie. Ujawniono szczegóły umowy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA