Młodzi piłkarze z awansem na Mistrzostwa Europy! Kadra U-17 pojedzie do Izraela

26 kwi 2022, 19:15

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 pierwszy raz od 10 lat awansowała na Mistrzostwa Europy. Młodzi piłkarze rozpoczną rywalizację na turnieju finałowym w Izraelu w drugiej połowie maja.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kadra U-17 powtórzy wynik sprzed 10 lat?

Podopieczni Dariusza Gąsiora wygrali 2:1 z reprezentacją Kosowa w ostatnim meczu kwalifikacyjnym i zapewnili sobie awans na turniej finałowy. Gole dla Polski strzelali Kacper Smiglewski oraz Kacper Terlecki. Drugą drużyną, która awansuje z tej samej grupy są Włochy.

Wielkie gratulacje dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego Reprezentacji Polski U-17, z okazji wywalczenia awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17. Widzimy się w Izraelu — pogratulował piłkarzom Czesław Michniewicz.

Mistrzostwa Europy do lat 17 wracają do sportowego kalendarza po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tegoroczne rozgrywki odbędą się w Izraelu w dniach od 16 maja do 1 czerwca.

Oprócz Polski i gospodarzy na turnieju zobaczymy młode talenty z: Holandii, Danii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Serbii, Portugalii, Szwecji, Belgii, Szkocji, Turcji, Bułgarii oraz Luksemburgu.

Polska na turniej U-17 wraca po 10-letniej przerwie. W 2012 roku Polska dotarła do półfinału, w którym lepsi okazali się Niemcy. Wówczas gola na wagę awansu do finału strzelił Leon Goretzka, kolega Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium.

Matty Cash z zaproszeniem na trening od… Pioniera Brańsk. To rodzinne miasto jego babci