Młodzi Polacy pokonali Bayern i Romę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów

20 paź 2015, 18:54

Bardzo dobrze spisali się dziś nasi utalentowani rodacy. Zarówno Krystian Bielik, jak i Tomasz Kucz po raz kolejny znaleźli się w wyjściowych jedenastkach swoich drużyn na starcia fazy grupowej rozgrywek UEFA Youth League.

Kupionemu z Legii Warszawa do Arsenalu pomocnikowi, ostatnio jednak przemianowanemu na obrońcę, nie było dziś łatwo, ponieważ naprzeciw stanęli młodzi gracze akademii Bayernu Monachium. “Kanonierzy” spisali się jednak bardzo dobrze, a największa w tym zasługa Alexa Iwobiego. 19-latek, który niecałe dwa tygodnie tamu zadebiutował już w dorosłej kadrze Nigerii, popisał się dwiema bramkami, dzięki czemu gospodarze wygrali 2:0.

Bielik przebywał na murawie do 85. minuty. Wówczas zmienił go Stefan O’Connor. Polak miał nawet szansę na zdobycie bramki, lecz w 53. minucie po jego uderzeniu, wynikającym z dobrze rozegranego rzutu rożnego, piłka nie znalazła drogi do siatki.

Po trzech kolejkach Arsenal z kompletem punktów na koncie jest liderem grupy F.

Arsenal Londyn U-19 – Bayern Monachium U-19 2:0 (0:0)
Iwobi 73, 78

Liderem w grupie E jest natomiast Bayer Leverkusen. W dzisiejszym meczu młodzi “Aptekarze” okazali się lepsi od Romy. Między słupkami niemieckiej ekipy po raz kolejny wystąpił zaledwie 16-letni Tomasz Kucz, który spisywał się bez zarzutów.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy w 38. minucie po strzale Marlona Freya wyszli na prowadzenie. W drugiej odsłonie AS Roma uśpiła nieco ich czujność, czego efektem była wyrównująca bramka uważanego w Argentynie za ogromny talent Ezequiela Ponce. W doliczonym czasie gry Bayer dopiął jednak swego i w jednej z ostatnich akcji tego meczu, Patrikowi Džalto udało się trafić do siatki, zapewniając niemieckiemu klubowi komplet punktów, dzięki któremu z dorobkiem 7 “oczek” Bayer prowadzi w tabeli, wyprzedzając Barcelonę, która nie dała dziś szans młodym graczom BATE Borysów, wygrywając 3:0.

Bayer Leverkusen U-19 – AS Roma U-19 2:1 (1:0)