Młodzi Polacy zrewanżowali się Szkotom

9 wrz 2018, 20:48

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 zrewanżowała się rówieśnikom ze Szkocji za czwartkową porażkę 1:3 i tym razem w Brzegu pokonali tego samego przeciwnika 4:3!

To było fantastyczne widowisko na stadionie miejskim w Brzegu. Kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli aż siedem bramek i spotkanie zwrotów akcji.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy tylko jedną bramkę, ale na szczęście dla reprezentacji Polski. W 35. minucie bramkarza Szkotów pokonał Michał Skóraś.

W bramki obfitowała druga połowa. Najpierw pięć minut po zmianie stron wyrównał Ewan Henderson, w 69. minucie rzut karny wykorzystał Adrian Benedyczak i Polacy znów wyszli na prowadzenie. Po kolejnych ośmiu minutach było już 3:1 po bramce Marcina Grabowskiego. Szkoci walczyli i po chwili za sprawą Aitichisona zdobyli kontaktowego gola. W samej końcówce mieliśmy jednak jeszcze wiele emocji bowiem w przeciągu jednej minuty gole zdobyli zarówno Polacy, jak i Szkoci. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem “biało-czerwonych” co było rewanżem za czwartkową porażkę.

Polska 4-3 Szkocja
Michał Skóraś 35, Adrian Benedyczak 69 (k), Marcin Grabowski 76, Sebastian Walukiewicz 90 – Ewan Henderson 50, Jack Aitichison 80, Glenn Middleton 90