Młodzieżowa Liga Mistrzów: Porażka Legii w pierwszym meczu

4 lis 2015, 19:44

Kadra Legii Warszawa do lat 19 prowadzona przez Piotra Kobiereckiego uległa rówieśnikom z FC Midtjyland 2:0 w pierwszym meczu II rudy Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Rewanż zostanie rozegrany za 3 tygodnie.

W pierwszej rundzie Młodzieżowej Ligi Mistrzów piłkarze warszawskiej Legii ograli w dwumeczu bułgarski Liteks Łowecz. W pierwszym spotkaniu Legioniści z kłopotami wygrali 2:1, a w rewanżu już nie pozostawili złudzeń rywalom wygrywając 3:1. Duńska ekipa natomiast mierzyła się z Saburtalo Tbillisi i oba te spotkania wygrała. W pierwszej rywalizacji zwyciężyła 3:1, a w rewanżu postawiła “kropkę nad i” ogrywając rywali 2:1.

W pierwszych minutach drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę. Piłkarze z Danii mieli kilka okazji, a najbliżej zdobycia bramki już w 8. minucie był Thychosen ale jego strzał został zablokowany. Kolejne minuty to uspokojenie gry przez oba zespoły. Akcje toczone zmiennie pod jedną, a to pod drugą bramką, a przy piłce nieznacznie częściej utrzymywali się Duńczycy. Tempo meczu znacznie spadło, golkiperzy nie mieli za dużo pracy. Ostatnie minuty pierwszej połowy nie obfitowały w dogodne sytuacje, zobaczyliśmy klika strzałów z obu stron. Do przerwy wynik bezbramkowy.

Drugą część meczu z przytupem zaczęli gracze Midtyjland. W 49. minucie po rzucie rożnym strzał Andersona w ostatniej chwili zablokował Najemski. Sytuacji dla gospodarzy przybywało. Młodzi Legioniści radzili sobie z nimi do czasu. W 63 minucie Duńczycy dopięli swego. Po zamieszaniu pod bramką Majeckiego do piłki dopadł Olsen, który nie dał szans bramkarzowi i gospodarze wyszli na prowadzenie. Po bramce miejscowi długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje. Były także sytuacji dla Legii, ale nie były na tyle groźne, by zagrozić bramce Ottesena. Ostatnie kilkanaście minut meczu obfitowało w ataki Legii, która próbowała doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. W doliczonym czasie gry rzutkarny na bramkę zamienił Rutikanga i ostatecznie Legia uległa na MCH Arena 2:0.

Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do 1/16 finału rozgrywek. Zmierzy się w nim osiem drużyn wyłonionych drogą eliminacji mistrzów krajowych, w których gra właśnie Legia oraz osiem drużyn z drugich miejsc w grupach juniorskich drużyn na co dzień grających w Lidze Mistrzów. Zwycięzcy tych grup zagrają dopiero od 1/8 finału. Po dzisiejszym meczu bliżej awansu są gospodarze.

FC Midtjyland – Legia Warszawa 2:0 (0:0)

63′ Olsen, 90+3′ Rutikanga

Składy:

Legia Warszawa:  Majecki – Skowron, Hołownia, Makowski, Najemski, Szrek, Bartczak, Michalak (58′. Kozak), Urbański (79′. Małachowski), Szczepański (64′. Trąbka), Ryczkowski

FC Midtjylland: Ottesen – Nicolaisen, Lauritsen, Poulsen, Munksgaard, Gemmer, Rutikanga, Anderson (77′. Torp), Olsen (66′. Vang), Thychosen, Thomsen (86′. Buch)