Młodzieżowa Liga Mistrzów: Zwycięstwo Legii

20 paź 2015, 19:49

Młodzi zawodnicy Legii Warszawa pokonali w rozgrywkach Youth Champions League, w rewanżu 3:1 bułgarski Litex Łowecz.

W meczu rozgrywanym w Nowym Dworze Mazowieckim, w ramach I rundy Youth Champions League, rewanżowe spotkanie rozegrały młodzieżowe zespoły Legii oraz Litexu. Początek nie należał do ekscytujących, jednak w miarę upływu czasu gra obu drużyn rozkręcała się i widzieliśmy pierwsze bramkowe okazje. W doliczonym czasie I połowy w polu karnym faulowany był Robert Bartczak, a gola z 11 metrów zdobył Filip Karbowy, który również i w pierwszym meczu wpisał się na listę strzelców.

Druga część rozpoczęła się od naporu gości, ale w bramce fenomenalnie spisywał się Majecki, powstrzymując kolejne ataki gości. 10 minut po przerwie znakomicie główkował Arkadiusz Najemski, tym samym podwyższając wynik na 2:0. Jednak nie był to koniec popisów strzeleckich zawodników z Warszawy, bowiem kolejnego gola dołożył w 57 minucie Robert Bartczak po podaniu Miłosza Kozaka. Na 27 minut przed końcem gola kontaktowego zdobyli gracze Liteksu po rzucie karnym odgwizdanym przez arbitra. Po strzeleniu gola honorowego Bułgarom nie można było odmówić ambicji, jednak świetnie w defensywie ustawiali się Legioniści. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Można żałować tylko tego, iż jest to młodzieżowa a nie seniorska Liga Mistrzów.