Młodzieżowcy bohaterami Rakowa i Legii! Zapewnili im zwycięstwa [WIDEO]

24 wrz 2023, 20:49

Raków Częstochowa i Legia Warszawa wygrały swoje spotkania w ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 5:3 z Ruchem Chorzów, natomiast wicemistrzowie ograli u siebie 2:1 ekipę Górnika Zabrze. W obu przypadkach bohaterami byli młodzieżowcy.

18-letni Drachal bohaterem Rakowa

Drugi niedzielny mecz 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w których Ruch Chorzów grał z Rakowem Częstochowa był prawdziwym festiwalem strzeleckim. Bohaterem mistrzów Polski okazał się młodzieżowiec Dawid Drachal. 18-latek ustrzelił hat-tricka już w pierwszej połowie – trafiał do siatki w 20., 28. i 42. minucie.

Wynik tego meczu otworzył jednak Ruch – w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Wójtowicz. Po przerwie dla beniaminka trafiali jeszcze Tomas Podstawski i Daniel Szczepan, natomiast wygraną Rakowowi zapewnili Srdjan Plavsić i Władysław Koczerhin.

Strzałek w doliczonym czasie uratował Legię

W meczu zamykającym zmagania w 9. kolejce Legia Warszawa grała przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Worek z bramkami dość szybko się rozwiązał – już w ósmej minucie na 1:0 trafił Tomas Pekhart, ale już cztery minuty później do wyrównania doprowadził Sebastian Musiolik.

Przez długi czas Legia nie potrafiła przekuć swojej przewagi w drugiego gola. W drugiej części na boisku pojawili się bohaterowie meczu z Aston Villą, czyli Ernest Muci i Paweł Wszołek. Ten drugi ponownie dał popis świetnej formy – w drugiej minucie doliczonego czasu gry dograł do młodzieżowca Igora Strzałka, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo 2:1.

Legia Warszawa 2:1 Górnik Zabrze
1:0 Tomas Pekhart 8′
1:1 Sebastian Musiolik 12′
2:1 Igor Strzałek 90+2′