Strona główna Bez kategorii Młodzieżowcy kluczem do sukcesu? Unia Leszno – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Młodzieżowcy kluczem do sukcesu? Unia Leszno – Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

0

W niedzielę 31. lipca, o godzinie 19:30, na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, miejscowa Unia zmierzy się z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

Do niedzielnego meczu to zapewne ekipa z Zielonej Góry, podejdzie z większym spokojem. Umocniona pozycja wice lidera wiąże się z tym, że „Myszy” play offy mają już zaklepane i miejsca dla nich nie zabraknie. Zielonogórzanie wciąż są w gazie i nic nie wskazuje na to, aby mieli go zamknąć. Jazda jest płynna, a problemy kadrowe z jakimi zmagano się na początku sezonu, wydają się bardzo odległe. Początkowo drużyna, która różnie radziła sobie z brakiem Jarosława Hampela, teraz może ze spokojem i bez nerwów wyczekiwać jego powrotu, który zbliża się coraz to większymi krokami. Jeżeli „Mały” wróci jeszcze w tym sezonie i zaprezentuje formę sprzed kontuzji, może się okazać, że Falubaz będzie nie do zatrzymania. W spotkaniu z leszczyńską Unią nie zobaczymy Justina Sedgmena, który w ostatnich trzech spotkaniach, na swoim koncie zapisał tylko jeden punkt. W jego miejsce wskoczył natomiast młodzieżowiec – Alex Zgardziński.

Postawa juniorów będzie bardzo istotna dla wyniku tego spotkania. Unia Leszno – aktualny mistrz Polski, młodzieżowców ma na pięć z plusem, albowiem to „Byki” dominowały w ostatnich rundach ligi juniorów oraz MDMP. Leszczynianie nie ukrywają tego, że wciąż myślą o wejściu do fazy play off co przyznaje sam menadżer – Adam Skórnicki. Sytuacja znajdującej się na szóstym miejscu Unii jest ciężka, ale nie beznadziejna. Również gospodarze pojedynku, są nieco inną drużyną niż na początku sezonu. Osłabienie jakie wynikało z braku Emila Sajfutdinova zostało zażegnane, zawodnicy odnaleźli swoją formę, a wspomniani już wcześniej juniorzy pokazują się ze świetnej strony.
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra nie jest na pewno najłatwiejszym przeciwnikiem, w sytuacji walki o każdy punkt, ale żadna z drużyn nie odpuści tego spotkania. Presja ciążąca na leszczynianach może zadziałać pozytywnie, bądź negatywnie. Jeden błąd może pozbawić ich jakichkolwiek szans na play offy i tego błędu będą starali się uniknąć.

Awizowane składy :

Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Alex Zgardziński
3. Jason Doyle
4. Andriy Karpov
5. Piotr Protasiewicz
6. Krystian Pieszczek

Unia Leszno:
9. Piotr Pawlicki
10. Tobiasz Musielak
11. Nicki Pedersen
12. Grzegorz Zengota
13. Emil Sayfutdinov
14. Bartosz Smektała

Komentarze