Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Młodzieżowy reprezentant Belgii zagra w Siedlcach?!

Młodzieżowy reprezentant Belgii zagra w Siedlcach?!

0

Od kilku dni z pierwszoligową Pogonią Siedlce trenuje belgijski pomocnik Rene Sterckx. 25-letni zawodnik występował w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, rozegrał także 41 spotkań w belgijskiej ekstraklasie. 

Coraz więcej zawodników o ciekawym piłkarskim CV stara się o angaż w polskich klubach. Przygotowania do sezonu wraz z pierwszoligową Pogonią Siedlce rozpoczął 25-letni pomocnik Rene Sterckx.

Zawodnik ten wychował się w słynnej szkółce piłkarskiej Anderlechtu Bruksela i uchodził za jeden z talentów belgijskiej piłki. Występował na kolejnych szczeblach młodzieżowej reprezentacji Belgii, rozegrał również 41 spotkań w rodzimej ekstraklasie, zdobywając w nich 3 bramki. Reprezentował barwy Zulte Waregem i Waasland-Beveren, a jego ostatnim klubem było Cercle Brugge.

Mimo stosunkowo młodego wieku zawodnik zdecydował się na opuszczenie Belgii i spróbowanie sił w nieco bardziej “egzotycznej” lidze, jaką niewątpliwie jest dla Sterckxa polska I liga. Na decyzję 25-latka wpłynął fakt, że w sezonie 2014/15 nie grał w ogóle, a minione rozgrywki zakończył z dorobkiem 9 meczów na zapleczu belgijskiej ekstraklasy.

Przyszłość Belga w pierwszoligowej Pogoni Siedlce nie jest jeszcze przesądzona. Zawodnik na razie nie podpisał kontraktu, jednak jeśli Pogoń zdecyduje się na jego angaż, warto śledzić poczynania Sterckxa na polskich boiskach.

Komentarze