Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Młodzieżowy reprezentant Polski na celowniku drużyny z Serie A

Młodzieżowy reprezentant Polski na celowniku drużyny z Serie A

0

Patryk Dziczek zaliczył świetny sezon w LOTTO Ekstraklasie i bardzo dobry występ na Euro U-21, co sprawiło, że zagraniczne kluby zainteresowały się 21-latkiem. Polski pomocnik może trafić do Udinese Calcio, chociaż Parma czy Empoli również chętnie sprowadziłyby polskiego piłkarza.

Zdobył Mistrzostwo Polski z Piastem i serca milionów Polaków z reprezentacją U-21 mając zaledwie 21 lat. Patryk Dziczek wzbudził zainteresowanie kilku klubów występujących w Serie A, a najbardziej zainteresowane jest Udinese Calcio. Dziczek rozegrał w barwach Piasta Gliwice 33 mecze ligowe i strzelił w nich trzy bramki. Zagrał również na turnieju we Włoszech z reprezentacją Polski U-21 notując bardzo dobre statystyki (89,1% celnych podań we wszystkich trzech meczach).

Już przed rundą wiosenną kilka włoskich klubów interesowało się Dziczkiem. Wśród nich były drużyny: Atalanty, Parmy, SPAL, Empoli i właśnie Udinese. Włoski klub szuka pomocnika, a zawodnik Piasta doskonale wpasowałby się w tę rolę, zwłaszcza że jego sprowadzenie nie byłoby tak kosztowne, jak Rade Krunicia. Piłkarz z Bośni i Hercegowiny kosztuje około 6 milionów euro, natomiast transfer Dziczka wyniósłby maksymalnie 3 miliony euro.

Latem drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika straciła już kilku piłkarzy. 21-latek może być kolejnym zawodnikiem, który opuści świeżo upieczonego Mistrza Polski.

Komentarze