piątek, 19 sierpnia, 2022

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi latem do Borussii Dortmund?!

W pierwszym zespole Borussii Dortmund mamy obecnie „tylko” jednego Polaka. Okazuje się, że już niebawem sytuacja ta może się zmienić i do Łukasza Piszczka dołączy kolejny rodak. BvB jest bowiem zainteresowane pozyskaniem piłkarza Górnika Zabrze, Szymona Żurkowskiego.

20-latek jest jednym z największych odkryć tego sezonu Lotto Ekstraklasy. Grający w ostatnim meczu młodzieżowej reprezentacji Polski z opaską kapitańską zawodnik jesienią rozegrał 21 ligowych meczów, w których strzelił 2 gole i zanotował 3 asysty. Jego postawa nie mogła umknąć uwadze znacznie silniejszych klubów, na czele których jak czytamy na portalu „katowickisport.pl” stoi Borussia Dortmund.

Żurkowski, którego kontrakt z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy wygasa dopiero w połowie 2020 roku, miałby trafić do Niemiec latem. Oznacza to, że pomocnik dobrą postawą na polskich boiskach miałby szansę powalczyć o wyjazd na Mistrzostwa Świata z kadrą Adama Nawałki, który bacznie obserwuje grę utalentowanego 20-latka.

Niewykluczone, że gdy piłkarz Górnika latem zawita do Dortmundu, będzie już trzecim Polakiem w seniorskim zespole „Borussen”. Kontrakt z BvB ma bowiem podpisać kolega Żurkowskiego ze zgrupowań młodzieżówki, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA