Premier League: Młoty deklasują United, Fabiański z kapitalną interwencją!

29 wrz 2018, 16:02

West Ham United pokonał przed własną publicznością 3:1 Manchester United. Bardzo udane spotkanie w barwach “Młotów” zaliczył Łukasz Fabiański.

W 7. kolejce Premier League West Ham United czekała ciężka przeprawa przed własną publicznością. Do Londynu przyjechał bowiem podrażniony Manchester United, który w środku tygodnia musiał uznać wyższość Derby County i odpadł z Pucharu Ligi.

Już w 5. minucie spotkania zawrzało na Stadionie Olimpijskim w Londynie, bowiem to gospodarze objęli prowadzenie. Akcję prawą flanką rozprowadził Pablo Zabaleta, dograł w pole karne do Andersona, który piętką skierował piłkę do bramki. Powtórki bramkowej akcji pokazały, że asystujący Argentyńczyk znajdował się jednak na spalonym. Po zdobytym golu podopieczni Manuela Pellegriniego nie cofnęli się do głębokiej defensywy i z cierpliwością konstruowali kolejne akcje. W 43. minucie meczu Andrij Jarmołenko uderzył na bramkę De Gei, piłka po drodze odbiła się od Lindelofa i wylądowała w okienku.

Po zmianie stron obraz meczu uległ zmianie i to podopieczni Jose Mourinho śmielej zaatakowali rywali. W 64. minucie piłkę z prawej strony wprost na głowę Fellainiego dograł Young, Belg przymierzył przy słupku, jednak Łukasz Fabiański popisał się instynktowną paradą i uratował drużynę przed stratą bramki. Siedem minut później “Czerwone Diabły” dopięły swego, wykorzystując nieuwagę defensywy rywali przy rzucie rożnym. Bezradnego Fabiańskiego sprytnym strzałem na krótki róg pokonał rezerwowy dziś Marcus Rashford.

Stracona bramka podrażniła gospodarzy, którzy w 74. minucie podwyższyli prowadzenie – tragiczne ustawienie defensywy United wykorzystał kapitalny dziś Mark Noble, który podaniem między liniami obsłużył Arnautovicia. Austriacki snajper nie zwykł marnować takich okazji i w sytuacji sam na sam z De Geą posłał piłkę tuż przy słupku.

West Ham United 3:1 (2:0) Manchester United

Bramki: Andreson 5′, Lindelof 43′ (sam.), Arnautović 74′ – Rashford 64′

West Ham United: Fabiański – Zabaleta, Balbuena, Diop, Masuaku – Rice – Jarmolenko (72′ Snodgrass), Noble, Obiang, Anderson (93′ Diangana) – Arnautović (83′ Antonio).

Manchester United: De Gea – Young, Smalling, Lindelof (57′ Rashford), Shaw – McTominay, Matić, Fellaini – Pogba (70′ Fred) – Lukaku, Martial (71′ Mata).