MLS opublikował zarobki piłkarzy. Z Polaków na czele Karol Świderski

17 maj 2023, 13:49

Związek Piłkarzy Major League Soccer (MLSPA) opublikował szczegółową listę z zarobkami piłkarzy występującymi w MLS. Spośród polskich zawodników grających za oceanem, na najwyższe roczne wynagrodzenie może liczyć Karol Świderski z Charlotte FC, który wyprzedza Mateusza Klicha z DC United.

Świderski najlepiej opłacanym Polakiem w MLS

Jak co roku unia piłkarska zrzeszająca profesjonalistów z amerykańskich i kanadyjskich klubów publikuje jawne raporty na temat zarobków zawodników z MLS. Jeśli chodzi o Polaków, najlepiej opłacany jest Karol Świderski, którego roczne zarobki wynoszą ok. 2,3 mln dolarów za rok. Co więcej, jest to także najwyższa pensja w całym Charlotte FC. Występujący wraz z nim w jednym klubie Kamil Jóźwiak zarabia 1,2 mln dolarów, a Jan Sobociński 351 tys. dolarów.

Drugi najlepiej opłacanym piłkarzem w MLS jest natomiast Mateusz Klich z DC United, który rocznie zarabia 2,1 mln dolarów. Na kolejnych miejscach znajdują się Kacper Przybyłko w Chicago Fire (1,2 mln), Jarosław Niezgoda z Portland Timbers (1 mln) i Mateusz Bogusz z Los Angeles FC (650 tys.).

Shaqiri z najwyższą pensją w MLS

W tym roku zdecydowanym liderem zestawienia został Xherdan Shaqiri z Chicago Fire. Były piłkarz takich klubów, jak Bayern Monachium czy Liverpool łącznie ze wszystkimi bonusami rocznie inkasuje 8,1 mln dolarów.

Za plecami reprezentanta Szwajcarii znalazł się były gwiazdor Napoli Lorenzo Insigne, którego roczna pensja wynosi 7,5 mln dolarów. Na najniższym stopniu podium pod względem zarobków znalazł się natomiast Javier Hernandez “Chicharito” z zarobkami rzędu 7,4 mln dolarów.

W czołowej dziesiątce znaleźli się inni znani z gry w Europie piłkarze – Federico Bernardeschi (6,3 mln dolarów), Hector Herrera (5,2 mln dolarów), Douglas Costa (4,5 mln dolarów) czy Christian Benteke (4,4 mln dolarów).

Vuković wyróżniony za świetną pracę. Trener Piasta z nagrodą

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA