Moda na Lecha Poznań. W sobotę Kolejorz pobije niezwykły rekord

Aktualizacja: 25 maj 2023, 13:59
25 maj 2023, 12:12

W sobotę, podczas ostatniego ligowego spotkania z Jagiellonią Białystok, przekroczona zostanie granica 600 tysięcy widzów, którzy mieli okazje w tym sezonie z trybun śledzić poczynania Lecha Poznań. To rekord w historii klubu i wynik jeszcze lepszy niż ten, który Kolejorz zanotował w sezonie 2010/11, kiedy to rywalizował w pucharach m.in. z Juventusem czy Manchesterem City.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Mecz Lech – Jagiellonia zapowiada się dla kibiców doskonale

W kończącym się sezonie Ekstraklasy to mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa przyciągały największe tłumy na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Ma się to zmienić jednak już w najbliższą sobotę. Ostatni mecz ligowy Kolejorza z Jagiellonią Białystok wzbudza bowiem wśród kibiców ogromne zainteresowanie. Klub w środę poinformował, że na to spotkanie rozeszło się ponad 35 tysięcy biletów. Wszystko wskazuje więc na to, że w starciu Lech – Jaga ujrzymy stadion wypełniony co do ostatniego krzesełka.

Taka liczba kibiców oznacza, że w tym sezonie przekroczona zostanie granica 600 tys. widzów, którzy mieli okazję na żywo obejrzeć ekipy Johna van den Broma z wysokości trybun. Poznański stadion jeszcze nigdy nie wypełniał się tak chętnie, jak w sezonie 2022/2023. Przed spotkaniem z Jagiellonią Lech mógł się pochwalić frekwencją wynoszącą 575 429 widzów.

Daje to średnią wynoszącą aż 20 551 na jedno spotkanie. Takimi statystykami w Polsce nie może pochwalić się żadna inna drużyna. Imponujący jest również fakt, że będzie to już ósme spotkanie w tym sezonie, w którym to przekroczona zostanie bariera 30 tysięcy kibiców na trybunach. Po raz pierwszy miało to miejsce w meczu Ligi Konferencji Europy z Villarreal. Najwięcej osób oglądało natomiast starcie z Fiorentiną (41 609). Uwzględniając tylko samą Ekstraklasę, szczególną popularnością cieszyło się natomiast starcie z Legią (35 410).

Bieżąca kampania będzie rekordową w wykonaniu Lecha Poznań, jeśli chodzi o kwestie stadionowej frekwencji. Dotychczas najwięcej kibiców zasiadało na trybunach podczas sezonu 2010/11. Wówczas to Kolejorz rywalizował na arenie międzynarodowej z Juventusem czy Manchesterem City. Na Bułgarskiej zameldowało się łącznie  476 500 widzów.


Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stadionowy Uniwersytet Artystyczny. Najlepsze oprawy 2022 roku

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA