Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Modernizacja obiektu Lecha do końca roku!

Modernizacja obiektu Lecha do końca roku!

0

Wraz z końcem roku zostanie zmodernizowane boisko Akademii Lecha Poznań w Popowie. Poznaniacy nie będą musieli sami finansować prac gdyż otrzymają wsparcie od Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Modernizacja obiektu w Popowie według wstępnych założeń potrwa cztery miesiące.

– Chcemy, żeby ruszyła za kilka tygodni. W tym momencie jesteśmy na etapie ustalania szczegółów z potencjalnymi wykonawcami prac. Gdy już to zrobimy będziemy wiedzieli, że prace w Popowie ruszą. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze latem – tłumaczy dyrektor Akademii Lecha Poznań Piotr Sadowski.

Według planów prace obejmą wymianę murawy oraz przygotowanie odpowiedniego oświetlenia. Nawierzchnia na zmodernizowanym obiekcie ma być sztuczna.

Poza boiskiem i oświetleniem chcemy, żeby przy boisku powstała mała infrastruktura: szatnie, ławki rezerwowych oraz trybuna dla kibiców – zaznacza dyrektor.

Po modernizacji boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie spełniać normy profesjonalnego boiska wg programu FIFA 2 Star.

– To świetna wiadomość. W okresie zimowym będziemy mogli trenować tak często jak tylko będziemy chcieli. Dotychczas, młodzi piłkarze Akademii Lecha Poznań musieli przyjeżdżać zimą do Poznania na treningi, co było niewątpliwie sporym wyzwaniem logistycznym. Od teraz to będzie zdecydowanie prostsze – cieszy się szef szkolenia Akademii Lecha Poznań Rafał Ulatowski.

Całkowity koszt budowy boiska wyniesie ok. 2,8 mln złotych. Połowę środków na jego modernizację klub otrzyma od ministerstwa.

źródło: lechpoznan.pl

Komentarze