Monaco pokonuje Manchester City i gra dalej!

15 mar 2017, 22:42

Drużyna AS Monaco awansowała do fazy ćwierćfinałowej Ligi Mistrzów, po tym jak w rewanżowym spotkaniu pokonała zespół Manchesteru City 3-1. Gola decydującego o awansie strzelił Tiemoue Bakayoko.

Fani piłki nożnej ostrzyli sobie zęby przed tym pojednynkiem, głównie ze względu na fakt, iż w pierwszym meczu padło osiem bramek. Lepsi okazali się ,,The Citizens”, którzy zwyciężyli 5-3.

Mecz idealnie rozpoczął się dla podopiecznych Leonardo Jardima. W 8. minucie meczu Kylian Mbappe wykorzystał mocne zagranie w pole karne od Bernardo Silvy i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później młody Francuz znowu znalazł drogę do siatki, lecz sędzia liniowy słusznie dopatrzył się pozycji spalonej i na tablicy wyników pozostał rezultat 1-0. W 18. minucie mocny strzał z dystansu oddał Valere Germain, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Willy’ego Caballero.

Gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie w 29. minucie meczu, a konkretnie uczynił to Fabinho. Pomocnik drużyny z Księstwa fantastycznie wykończył płaskie dośrodkowanie od Benjamina Mendy’ego i strzałem wewnętrzną częścią stopy nie dał szans golkiperowi gości. Manchester City do przerwy nie oddał żadnego strzału na bramkę Subasicia i naprawdę ciężko było wyróżnić kogokolwiek z ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę.

Pierwszą groźną akcję ,,The Citizens” stworzyli dopiero w 57. minucie. Kevin de Bruyne zagrał fenomenalną piłkę z głębi pola do Raheema Sterlinga, który starał się wyłożyć piłkę ,,jak na tacy” Sergio Aguero, lecz zrobił to na tyle nieudolnie, iż obrońca Monaco zażegnał niebezpieczeństwo wybiciem piłki z pola karnego. Pięć minut później okazję miał Sergio Aguero, lecz jego strzał po zagraniu od Leroy’a Sane poszybował wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Danijela Subasicia.

W 64. minucie wyborną szansę zmarnował Aguero. Argentyńczyk stanął niemalże oko w oko z golkiperem Monaco, po tym jak otrzymał genialne podanie od Davida Silvy, ale Subasić nie dał się zaskoczyć. Trzy minuty później w boczną siatkę uderzył Leroy Sane. Goście byli wyraźnie napędzeni… i dopięli swego w 70. minucie. Leroy Sane umieścił piłkę w siatce, po tym jak Subasić odbił piłkę po strzale Sterlinga.

Kluczowy moment meczu i całej rywalizacji nastąpił w 77. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Thomasa Lemara na gola zamienił Tiemoue Bakayoko. Pomocnik Monaco ustalił tym samym wynik dwumeczu i to drużyna z Księstwa zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pep Guardiola po raz pierwszy odpadł ze swoją drużyną na etapie już 1/8 finałów. Losowanie par ćwierćfinałowym odbędzie się w piątek o godzinie 12 czasu polskiego w Nyonie.

W meczu nie wziął udziału Kamil Glik, który pauzował za kartki.

AS Monaco – Manchester City 3:1 (2:0)