Kamil Glik w IV rundzie kwalifikacji LM, debiut Polaka w AS Monaco!

3 sie 2016, 22:40

AS Monaco awansowało do IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W III rundzie pokonali Fenerbahce Stambul. Awans zapewnili sobie wygrywając w rewanżu 3-1.

W pierwszym meczu, rozegranym przed tygodniem w Turcji padł wynik 2-1 dla gospodarzy. Dwie bramki dla Fenerbahce zdobył Emenike, dla zespołu z Księstwa Monako gola strzelił Falcao. Przed rewanżem na stadionie Ludwika II kwestia awansu była sprawą otwartą.

Mecz w Monako rozpoczął się dla gospodarzy idealnie. W 3 minucie bramkę zdobył Germain, w 18 minucie było 2-0 po golu Falcao. Do przerwy wynik, jak i prowadzenie gry przez gospodarzy nie uległo zmianie.

Od początku drugiej połowy goście ruszyli do ataku. W 54′ Emenike zdobył gola kontaktowego, dającego jego zespołowi dogrywkę. W 63 minucie bramkę na 3-1 strzelił Germain, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to AS Monako zagra w IV rundzie kwalifikacji o Ligę Mistrzów. Wicemistrzowie Francji zapewnili sobie także awans do fazy grupowej Ligi Europy. Rywala w ostatniej fazie kwalifikacji Monaco pozna w piątek.

Warto nadmienić, iż na ostatnie sekundy meczu w zespole z Księstwa pojawił się reprezentant Polski Kamil Glik. Był to jego oficjalny debiut w nowym zespole, do którego dołączył latem tego roku z włoskiego Torino z 11 milionów euro.