Monaco za mocne dla Niebieskich

8 lip 2018, 19:42

Ruch Chorzów rozegrał kolejny sparing przed rozpoczęciem sezonu w II lidze. Jego rywalem było AS Monaco, które pewnie wygrało 3:0.

Po pierwszej połowie Niebiescy skromnie przegrywali z wicemistrzem i finalistą Pucharu Francji z ubiegłego sezonu. Bramkę na 0:1 strzelił Gabriel Boschilia w 13. minucie spotkania. Po takim wyniku można było spodziewać się, że podobnie jak dzień wcześniej Wisła Kraków i Ruch będzie chciał sprawić niespodziankę i nie ulec czołowemu zespołowi Ligue 1. Jednak ich nadzieje rozwiali swoimi bramkami Willem Geubbels w 65. minucie i Stevan Jovetić w 82. minucie spotkania.

Ruch Chorzów 0-3 AS Monaco FC
Gabriel Boschilia 13, Willem Geubbels 65, Stevan Jovetić 82

Składy:

Ruch Chorzów: (I połowa) 1. Kamil Lech – 27. Łukasz Jaworek, 4. Robert Obst, 5. Dominik Małkowski, 3. Mateusz Bartolewski – 87. Jakub Kowalski, 17. Maciej Urbańczyk, 8. Michał Walski, 10. Mateusz Bogusz, 11. Tomasz Podgórski – 9. Wojciech Kędziora. (II połowa) 1. Kamil Lech (75, 30. Jakub Bielecki) – 34. Szymon Cichecki, 66. Bartłomiej Kulejewski, 5. Dominik Małkowski, 24. Krzysztof Suchecki – 23. Krystian Peda, 4. Robert Obst, 58. Patryk Sikora, 21. Bartosz Nowakowski, 28. Bartłomiej Wdowik – 14. Mateusz Majewski.

AS Monaco FC: (I połowa) 16. Diego Benaglio – 38. Almamy Touré, 24. Andrea Raggi, 32. Benoît Badiashile, 15. Adama Diakhaby – 22. Jordi Mboula, 35. Kévin N’Doram, 26. Gabriel Boschilia, 27. Adrien Bongiovanni, 39. Robert Navarro – 37. Wilson Isidor. (II połowa) 30. Seydou Sy (75, 50. Álvaro Fernández) – 33. Samuel Grandsir, 38. Almamy Touré (75, 32. Benoît Badiashile), 5. Jemerson, 6. Julien Serrano – 7. Rachid Ghezzal, 31. Romain Faivre, 26. Gabriel Boschilia (75, 6. Jorge), 20. Rony Lopes – 10. Stevan Jovetić, 13. Willem Geubbels (75, 36. Sofiane Diop).