Znamy finalistów baraży o awans do 1. ligi. Motor Lublin dokonał niemożliwego [WIDEO]

8 cze 2023, 11:56

W środę zostały rozegrane spotkania barażowe o awans do Fortuna 1. ligi. Jako pierwszy do finału awansował Stomil Olsztyn, który na własnym stadionie pokonał 3:1 Wisłę Puławy. Zdecydowanie więcej emocji było w Kołobrzegu, gdzie miejscowa Kotwica grała z Motorem Lublin. Zespół prowadzony przez Goncaio Feio doprowadził do remisu w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, a następnie zdobył bramkę w dogrywce.

Thriller w Kołobrzegu

Pierwsza połowa spotkania pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg i Motorem Lublin nie była porywająca. Kibice nie zobaczyli wielu sytuacji bramkowych i ta część gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie więcej działo się w drugiej odsłonie, a dokładnie w jej ostatnich minutach. Na nieco ponad pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry rzut karny na bramkę zamienił Paweł Łysiak i Kotwica prowadziła 1:0.

Kiedy kibice zgromadzeni na stadionie w Kołobrzegu oraz piłkarze gospodarzy myśleli już o świętowaniu wygranej, przeżyli szok. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłka trafiła do zamykającego dośrodkowanie Piotra Ceglarza. Zawodnik Motoru bez zastanowienia uderzył przy bliższym słupku i doprowadził do remisu.

W pierwszej połowie dogrywki lepsza była Kotwica, ale Łukasz Wolsztyński nie wykorzystał bardzo dobrej sytuacji, uderzając minimalnie obok słupka bramki rywali. Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście, którzy byli przede wszystkim skuteczniejsi. W  116.  minucie na strzał zdecydował się Dawid Kasprzyk, futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do bramki.

Stomil i Motor powalczą o awans do 1. ligi

Kilka godzin wcześniej grę w meczu finałowym baraży o awans do Fortuna 1. ligi zagwarantował sobie Stomil Olsztyn. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym i wygrali z Wisłą Puławy 3:1. Po pierwszej połowie czwarta drużyna eWinner 2. ligi prowadziła 2:0, a bramki zdobyli Karol Żwir i Marcin Stromecki. Ekipie z Lubelszczyzny nadzieje na korzystny wynik w 58. minucie przywrócił Adrian Paluchowski, ale kwadrans przed końcem meczu gola na 3:1 zdobył Hubert Sadowski. Spotkanie decydujące o awansie pomiędzy Stomilem i Motorem zostanie rozegrane w niedzielę 11 czerwca o godzinie 15:30 w Olsztynie.