MPJM: Półfinały już za nami. Wiemy kto zagra o tytuł

20 cze 2016, 01:35

W niedzielę rozegrano dwa rewanżowe starcia półfinałowe w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Wyłoniły one dwójkę finalistów – ekipę Lecha Poznań oraz Progresu Kraków.

W pierwszym półfinale rozegrywanym w Łodzi padł remis 2:2. Wynik ten sprawiał, że w nieco lepszej sytuacji przed rewanżem byli piłkarze Kolejorza. Początek rewanżowego starcia był wyrównany choć z niewielką przewagą gospodarzy.

Pierwsza bramka padła dopiero w 39. minucie kiedy to z rzutu wolnego z 20 metrów uderzyl Michał Skóraś. Jego strzał z problemami wybronił Adam Niewiadomski, ale przy dobitce Łukasza Norkowskiego nie miał już szans i Lech wyszedł na prowadzenie.

W 58. minucie podopieczni Przemyslawa Małeckiego podwyzszyli prowadzenie. Najpierw w środkowej strefie boiska świetnie piłkę odzyskał Tymoteusz Klups. Następnie pognał z nią kilka metrów, a potem podał do Huberta Sobola. Ten w sytuacji sam na sam się nie pomylił i wpakował futbolówkę do siatki.

Wynik meczu w 68. minucie ustalił Michał Skóraś.

Lech Poznań ostatecznie wygrał 3:0 i zameldował się w finale.

Lech Poznań 3-0 UKS SMS Łódź
Łukasz Norkowski 39, Hubert Sobol 58, Michał Skóraś 68

Lech: 27. Bartosz Mrozek – 4. Szymon Zalewski (55, 14. Jakub Borowiak), 21. Serafin Szota, 5. Jan Sieracki, 17. Aleksander Theus – 7. Tymoteusz Klupś (62, 15. Aleksander Drobot), 18. Łukasz Norkowski, 22. Michał Skóraś (69, 20. Sebastian Jarosz), 16. Eryk Kryg (62, 6. Mateusz Skrzypczak), 10. Tymoteusz Puchacz (41, 11. Łukasz Adamczak) – 9. Paweł Tupaj (41, 19. Hubert Sobol).

UKS SMS: 1. Adam Niewiadomski (77, 25. Jakub Niedomagała) – 7. Patryk Makuch, 17. Maciej Majorowicz, 14. Artur Ruchała, 2. Mateusz Kuśmierczyk – 11. Krzysztof Hondzyński (41, 20. Szymon Sołtysiński), 5. Sebastian Ceglarz, 6. Kacper Woldański (41, 4.Piotr Jatczak), 16. Paweł Mróz (69, 3. Łukasz Cieplucha), 18. Grzegorz Brochocki (77, 21.Mateusz Konieczka) – 10. Adrian Kowalski (77, 8. Dawid Grabarczyk).

Drugie rewanżowe starcie było nieco bardziej wyrównane. Obie drużyny w pierwszej połowie meczu nie potrafiły jednak zdobyć bramki mimo kilku dobrych okazji.

Druga część gry przysporzyła już jednak więcej emocji. Gospodarzy na prowadzenie w 53. minucie wyprowadził Jakub Obłój. Zagłębie nie cieszyło się jednak zbyt długo z prowadzenia. Cztery minuty później było już 1:1. Łukasz Kantyka najpiew zmarnował karnego, ale przy dobitce był już skuteczniejszy.

Więcej goli w meczu nie padło i to Progres, dzięki tryumfowi w pierwszym spotkaniu (2:1), cieszył się z awansu do finalu.

Zagłębie Lubin 1-1 Progres Kraków

Jakub Obłój 53 – Łukasz Kantyka 57

Zagłębie: (skład wyjściowy) 1. Krystian Kalinowski – 2. Mateusz Kulchawy, 3. Łukasz Szukiełowicz, 4. Kacper Sutor, 5. Radosław Wasiuk, 6. Maciej Diduszko, 7. Krzysztof Staśkiewicz, 8. Jakub Obłój, 9. Karol Wierzchowski, 10. Jakub Ryś, 11. Szymon Tragarz.

Progres: (skład wyjściowy) 12. Dorian Ciężkowski – 2. Jakub Wojtaczka, 3. Michał Ozga, 4.Łukasz Kantyka, 6. Mateusz Reczulski, 7. Szymon Gwiazda, 8. Michał Zięba, 9. Tomasz Kurek, 10. Adrian Grzybek, 11. Karol Stanek, 13. Kamil Woźniak.

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zostanie rozegrany 24 i 28 czerwca o godzinie 17. Pierwsze spotkanie w Poznaniu. Jeśli Kolejorz zdobędzie tytuł będzie to ich trzeci tryumf z rzędu w tych rozgrywkach.