Strona główna Piłka nożna MŚ 2018: Gdzie zamieszka Polska reprezentacja? Jest jeden mocny faworyt

MŚ 2018: Gdzie zamieszka Polska reprezentacja? Jest jeden mocny faworyt

0
Foto: univision.com

Już 14 czerwca 2018 roku rozpocznie się rosyjski Mundial. Wcześniej jednak, bo w grudniu odbędzie się losowanie fazy grupowej mistrzowskich rozgrywek. Wtedy też poznamy miejsce pobytu naszej reprezentacji. 

Znamy już 29 finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Niebawem rozstrzygnie się kto zgranie trzy pozostałe bilety na rosyjską imprezę, a kto będzie musiał ją oglądać sprzed telewizora.

Polacy na Mundial zdołali awansować dzięki wygraniu swojej grupy eliminacyjnej i w listopadzie mogli ze spokojem zagrać dwa spotkania towarzyskie. Mecze z Urugwajem i Meksykiem były ostatnimi pojedynki kadry Adama Nawałki w tym roku. Jednak nie dla wszystkich zakończyła się tegoroczna praca dla reprezentacji. Sztab kadry oraz PZPN w najbliższych dniach będą mieli ręce pełe roboty gdyż muszą podjąć decyzję co do bazy naszej kadry.

Wybór nie będzie raczej trudny gdyż w grze pozostały jedynie dwa miasta – Kazań oraz Soczi. I właśnie to drugie z nich jest znacznym faworytem, co przyznał sam prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek w trakcie rozmowy z dziennikarzem TVP.

Ostateczna decyzja zapadnie jednak po 1 grudnia, kiedy to odbędzie się losowanie fazy grupowej mistrzostw świata.

Komentarze