Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce oficjalnie zakończone. Za nami konferencja prasowa reprezentantów Polski po przylocie do kraju. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci ze zdobytych medali, ale także z faktu, że sezon jest już zakończony. Nasi zawodnicy zasłużyli na wakacje i mamy nadzieje, że regeneracja posezonowa przebiegnie jak najlepiej, ponieważ na horyzoncie już pojawia się jasny cel – Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Wracając jeszcze na chwilę do katarskiego czempionatu – Piotr Lisek został nominowany do ciekawej nagrody na zakończenie mistrzostw!
IAAF ogłosił konkurs na najlepszą postawę Fair Play w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze. Wśród czterech nominowanych kandydatur znalazł się Piotr Lisek! Nasz zawodnik został nominowany w tercecie z Armandem Duplantis i Samem Kendricksem. Trójka tyczkarzy została pochwalona za wspaniałą atmosferę, którą tworzą na skoczni praktycznie w każdym konkursie. Nie od dziś wiadomo, że tyczkarze są wyjątkową grupą zawodników, w której każdy może liczyć na drugiego. Dla nich starty na mityngach czy imprezach mistrzowskich są jak rodzinne zjazdy na święta.
Drugą nominowaną jest Sandi Morris, która pomimo porażki w finale skoku o tyczce kobiet pokazała klasę gratulując swojej rywalce Anzhelice Sidorovej- Rosjanka zgarnęła złoto, Morris srebro. Kolejny przykład na to jak wielką wspaniałą rodziną są tyczkarze i tyczkarki!
Trzecią nominowaną jest Brytyjska sprinterka – Dina Asher-Smith. Reprezentantka Wielkiej Brytanii zwyciężyła w drugim biegu półfinałowym na 100 metrów kobiet. W tej samej serii wystąpiła English Gardiner – Amerykanka, która była stawiana w gronie zawodniczek mogących walczyć o awans do finału. Gardiner nie dobiegła do mety przez kontuzję mięśnia dwugłowego uda. Po biegu zwyciężczyni podeszła do Amerykanki pomagając jej wstać i pocieszając w trudnej sytuacji.
Ostatnia nominacja i – według nas – murowany kandydat do zwycięstwa w tym głosowaniu. Bieg eliminacyjny na 5000 metrów, śledzimy poczynania nie faworytów, a zawodników zamykających stawkę. Na przedostatnim miejscu biegnie dawno zdublowany Braima Suncar Dabo – reprezentant Gwinea Bissau zwalnia znacznie i tak wolne tempo i zaczyna pomagać słaniającemu się na nogach reprezentantowi Aruby, Jonathanowi Busby’emu. Zawodnik z Gwinei Bissau pomagając słabszemu zawodnikowi dobiec do mety dał genialny przykład dla młodego pokolenia zawodników, że to nie sukces jest najważniejszy. To co się liczy możemy obdarować innych ludzi, którzy są słabsi od nas. Dobro zawsze powraca.
Wszystkie wymienione sytuacje mogą państwo zobaczyć na Twitterze IAAF pod tym linkiem https://twitter.com/iaaforg .