Strona główna Bez kategorii MŚ w boksie: Awans Igora Jakubowskiego

MŚ w boksie: Awans Igora Jakubowskiego

0
Fot. Sherdog.com

W dniu dzisiejszym swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach świata w boksie odniósł Igor Jakubowski. Polak reprezentuje nasz kraj w wadze ciężkiej (91 kg).

Przeciwnikiem Jakubowskiego był reprezentant Tadżykistanu- Jachon Kurbonow, którego Polak pokonał na punkty. Sędziowie zgodnie punktowali na korzyść naszego rodaka- 30:27, 30:26, 30:27. Dzięki zwycięstwu w  dzisiejszej walce reprezentant Polski awansował do 1/8 finału MŚ rozgrywanych w katarskim Dausze.

W czwartek do ringu staną również inni Polacy. W kategorii do 49 kg wystąpi Dawid Jagodziński, który zmierzy się z Bułgarem Tinko Banabakowem oraz Tomasz Jabłoński (75 kg), który skrzyżuje rękawice z przedstawicielem Indii Kirshanem Vikasem.

Nagrodą za dobrą postawę w mistrzostwach są nie tylko medale, a przede wszystkim kwalifikacje olimpijskie. W kategorii, w której występuje Igor Jakubowski na Igrzyska do Rio pojedzie tylko zwycięzca, w kategorii papierowej (Jagodziński) pojadą finaliści, a ze średniej (Jabłoński) do Brazylii poleci trzech pięściarzy.

 

Komentarze