Reklama

MŚ w łyżwiarstwie figurowym: 11 miejsce – najlepsze w karierze duetu KALISZEK / SPODYRIEW

W japońskiej Saitamie zakończyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym. Polskę reprezentował duet taneczny Natalia KALISZEK i Maksym SPODYRIEW, który w rywalizacji par tanecznych zajął najwyższe w swojej karierze 11 miejsce.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze już w pierwszym tańcu zawodów – tańcu rytmicznym (tango), gdzie pobili wszystkie swoje rekordy kariery: za technikę, komponenty i całość tańca uzyskując łączną notę 73.64 pkt. Ten wynik pozwolił im zająć 11 miejsce w gronie 27 par. Do miejsca dziesiątego tracili zaledwie 1.12 pkt.

W drugiej odsłonie rywalizacji – tańcu dowolnym – Polacy również zaprezentowali się bardzo udanie. Pojechali lekko, czysto i bardzo dobrze technicznie zdobywając z 109.66 pkt. Dzięki temu utrzymali 11 pozycję, najlepszą w swoich dotychczasowych występach na mistrzostwach świata (poprawili się aż o 3 miejsca w stosunku do swojego najlepszego dotychczasowego występu z roku 2017). Do dziesiątego duetu – Kanadyjczyków Laurence FOURNIER BEAUDRY i Nikołaj SORENSEN stracili 4.80 pkt.

W hierarchii europejskiej natomiast, po odjęciu wyników 3 par kanadyjskich i 3 par amerykańskich, które wyprzedziły polski duet w końcowej klasyfikacji, Natalia KALISZEK  i Maksym SPODYRIEW utrzymali 5 pozycję ! – najlepszą w historii startów polskich par tanecznych w czempionatach europejskich.

Mistrzami globu, po raz kolejny w karierze, zostali mistrzowie olimpijscy z Pjonczangu Francuzi Gabriella PAPADAKIS i Guillaume CIZERON, którzy wyprzedzili Rosjan Wiktorię SINICYNĘ i Nikitę KACAŁAPOWA oraz amerykański duet Madison HUBELL i Zachary DONOHUE.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama