MŚ 2030 na trzech kontynentach. Takiego mundialu jeszcze nie było

4 paź 2023, 17:53

Sześć państw z trzech różnych kontynentów ma być organizatorami piłkarskich mistrzostw świata w 2030 roku. Główny ciężar wezmą na siebie Hiszpania, Portugalia i Maroko. Prezes CONMEBOL Alejandro Dominguez w środę poinformował, że trzy pierwsze mecze rozegrane zostaną w Urugwaju, Argentynie i Paragwaju.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

MŚ 2030. Mundial w Afryce, Europe i Ameryce Południowej

Mundial 2030 odbędzie się w setną rocznicę pierwszych w historii mistrzostw świata. Tamten turniej został zorganizowany w Urugwaju. Sto lat po tym wydarzeniu globalny czempionat ponownie zawita do Ameryki Południowej. Prezes CONMEBOL Alejandro Dominguez, który bierze udział w trwającym od środy posiedzeniu Rady FIFA, poinformował, że pierwsze trzy mecze MŚ 2023 mają odbyć się w Argentynie, Paragwaju i Urugwaju.

Pozostała część turnieju przeniesie się do Europy i Afryki. Główny ciężar organizacyjny mundialu wezmą na siebie Hiszpania, Portugalia oraz Maroko. Będzie to pierwszy globalny czempionat na trzech kontynentach.

FIFA już potwierdziła te doniesienia. Wszystkie reprezentacje państw, które zostały ogłoszone współorganizatorami mundialu 20230, mają zapewniony awans na tę wielką imprezę. Oznacza to, że na drodze eliminacji poznamy 42 kolejnych uczestników. Mistrzostwa Świata 2030 będą drugimi rozgrywanymi w formacie z 48 drużynami.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA