MAMY MUNDIAL! Polska awansuje na Mistrzostwa Świata w Rosji!

8 paź 2017, 21:30

W ostatnim meczu eliminacji Mistrzostw Świata reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę 4:2 (2:0) i zapewniła sobie awans na rosyjski mundial z pierwszego miejsca w grupie. Nie obyło się bez emocji…

Bramki dla Polaków strzelali kolejno: Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki oraz Robert Lewandowski. Czwarte trafienie było golem samobójczym strzelonym przez Filipa Stojkovicia. Dla przeciwników trafiali Stefan Mugosa oraz Zarko Tomasevic.

Na samym początku spotkania podopieczni Adama Nawałki szybko wzięli sprawy w swoje ręce, przeważali i błyskawicznie udowodnili swoją wyższość za sprawą Krzysztofa Mączyńskiego oraz Kamila Grosickiego. Następnie oddali na chwilę inicjatywę gościom, ale nie dopuścili do zmiany wyniku. Już niedługo później ponownie to Polacy kontrolowali boiskowe wydarzenia.

W drugiej połowie reprezentacja Polski grała bardzo spokojnie. Za spokojnie. Głównie przez to zostali skarceni przez Czarnogórców. Podopieczni Ljubisy Tumbakovicia w ciągu siedmiu minut zdobyli dwa gole i zapewnili widzom sporą dawkę emocji. Na szczęście Polacy pokazali świetną, sportową złość. Rozwścieczeni rzucili się na przeciwników i w doskonały sposób pokazali miejsce w szeregu. Najpierw za sprawą kapitana Roberta Lewandowskiego w 85. minucie a następnie przez samobójczego gola Filipa Stojkovicia z 83. minuty. W ostatnich minutach doskonałą okazję zmarnował Maciej Makuszewski. To jednak nie zmienia postaci rzeczy- Polacy awansowali do finałów rosyjskiego mundialu i będą losowani z pierwszego koszyka.

Polska – Czarnogóra 4:2 (2:0)

Bramki: Mączyński 6′, Grosicki 16′, Lewandowski 85′, Stojković 87′ (sam.) – Mugosa 78′, Tomasević 83′. Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 57 538.

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek (46, Maciej Rybus), Kamil Glik, Michał Pazdan, Bartosz Bereszyński – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński (90, Rafał Wolski), Piotr Zieliński, Kamil Grosicki (90, Maciej Makuszewski) – Robert Lewandowski.

Czarnogóra: Danijel Petković – Filip Stojković, Emrah Klimenta, Nemanja Mijusković, Zarko Tomasević – Marko Janković, Aleksandar Scekić, Nikola Vukcević, Mirko Ivanić (67, Sead Haksabanović), Vladimir Jovović (77, Stefan Mugosa) – Fatos Beciraj.

Żółte kartki: Vukcević, Beciraj, Ivanić.