Na inflację Leo Messi? Argentyńczyk może mieć swój banknot

22 gru 2022, 08:33

Bank Centralny Argentyny rozważa emisję banknotów z wizerunkiem kapitana reprezentacji narodowej Leo Messiego. Zawodnik PSG byłby drugim piłkarzem, który dostąpił tego zaszczytu w historii Albicelestes. Wcześniej upamiętniono w ten sposób Diego Maradonę. Miało to miejsce w 2020 roku.

Leo Messi może znaleźć się na banknocie 1000 pesos

Oye Chiapas poinformował, że Bank Centralny Argentyny chce upamiętnić zwycięstwo drużyny narodowej na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. W związku z tym rozważa wypuszczenie kolekcjonerskich banknotów z wizerunkiem kapitana reprezentacji Lego Messiego.

Według medialnych doniesień wizerunek zawodnika PSG mógłby znaleźć się na banknocie 1000 peso. Na jego odwrocie planowany jest napis „La Scaloneta”. Tak nazywa się w bowiem w Argentynie drużynę prowadzoną przez selekcjonera Lionela Scaloniego.

Umieszczenie Leo Messiego na banknocie nie byłoby pierwszym takim wyróżnieniem w historii Argentyny. W 2020 roku postąpiono tak z Diego Maradoną. Jego podobiznę, tuż po śmierci piłkarza, również zdecydowano umieścić się na banknotach kolekcjonerskich. Warto przypomnieć, że w 1978 roku wybito specjalne monety, które przypominały o zwycięstwie na mundialu.

Argentyna nie jest w najlepszym momencie swojej historii. Przez ostatnie lata boryka się z kryzysami gospodarczymi i inflacją, która wzrosła do rekordowych rozmiarów. Rośnie też bezrobocie. W tym momencie szacuje się, że prawie 40 proc. mieszkańców Argentyny żyje poniżej granicy ubóstwa.

Media: Przyszłość Messiego wyjaśniona. Nowy kontrakt w PSG

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA