Nagrody indywidualne turnieju finałowego VNL 2023. Czterech Polaków wyróżnionych!

Aktualizacja: 24 lip 2023, 07:50
23 lip 2023, 22:36

Czterech Polaków zostało wyróżnionych indywidualnie po zakończeniu meczu finałowego siatkarskiej Ligi Narodów, w którym biało-czerwoni pokonali USA 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18). Dwie nagrody dla najlepszego libero oraz MVP turnieju finałowego VNL 2023 zdobył Paweł Zatorski.

Reprezentacja Polski straciła jeden set w starciu z Amerykanami, ale finalnie podopieczni Nikoli Grbicia nie pozostawili złudzeń swoim rywalom i pewnie sięgnęli po pierwszy złoty medal w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Narodów. Mecz finałowy to prawdziwy koncert Łukasza Kaczmarka, który zdobył w całym spotkaniu aż 25 punktów i to do niego trafiła nagroda dla najlepszego atakującego turnieju. Oprócz niego nagrodzeni zostali Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski oraz Paweł Zatorski.

Najlepsi przyjmujący: Aleksander Śliwka, Yūki Ishikawa
Najlepsi środkowi: Jakub Kochanowski, David Smith
Najlepszy libero: Paweł Zatorski
Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson
Najlepszy atakujący: Łukasz Kaczmarek
MVP: Paweł Zatorski

Reprezentacja Polski już za nieco ponad miesiąc rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy, które odbędą się w aż 4 krajach – we Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej oraz Izraelu! Biało-czerwoni trafili do grupy z Czechami, Holandią, Macedonią Północną, Danią oraz Czarnogórą.

To się wydarzyło! Polscy siatkarze wygrywają Ligę Narodów 2023!