Najdroższy bramkarz świata zagra z Zieliński? Kluczowy dzień negocjacji

3 sie 2022, 16:05

Kepa Arrizabalaga jest bliski przejścia do SSC Napoli. Zawodnik może w sezonie 2022/2023 grać w Serie A na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wszystko zależy od spotkania pomiędzy agentem gracza a władzami włoskiego klubu, które jeszcze dziś odbędzie się w Rzymie.

Kepa jeszcze w tym tygodniu może zostać piłkarzem Napoli

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W 2018 roku Kepa Arrizabalaga przeniósł się z Athleticu Bilbao do Chelsea. Lodyński klub zapłacił za zawodnika aż 80 milionów euro. Tak wysoka kwota transferu sprawiła, że Hiszpan stał się najdroższym bramkarzem w historii futbolu.

Zawodnik nie podbił jednak serc kibiców na Wyspach Brytyjskich. Dlatego też angielski klub postanowił sprowadzić nowego bramkarza – Edouarda Mendy’ego. Senegalczyk z miejsca stał się pierwszym golkiperem w ekipie “The Blues”. Dlatego też Chelsea zamierza wypożyczyć Arrizabalagę.

Gianluca Di Marzio poinformował, że Hiszpan jest bliski wypożyczenia do Napoli. Początkowy oba kluby miały odmienne zdanie na temat tego, kto powinien pokrywać pensję zawodnika. Po negacjach ustalono jednak, że Włosi będą pokrywać 75% zarobków piłkarza.

Informacje te potwierdził dziennik “Corriere dello Sport”. Włoskie media podają, agent zawodnika uda się w środę do Rzymu, gdzie czeka go spotkanie działaczami Napoli. To właśnie na nim ma zostać podjęta ostateczna decyzja dotycząca wypożyczenie hiszpańskiego bramkarza.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kepa we włoskim klubie zastąpi Davida Ospinę, który przeniósł się do Al-Nassr. W klubie będzie miał okazję grać u boku Piotra Zielińskiego. Oczywiście, jeśli Polak nie odejdzie latem z Napoli.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA