Najlepszy mundial w XXI wieku? Internauci nie mają wątpliwości

Aktualizacja: 29 maj 2023, 12:29
27 gru 2022, 21:30

Na stronie internetowej brytyjskiej stacji “BBC” przeprowadzono ankietę. Kibice zostali poproszeni w niej o wskazanie najlepszych piłkarskich mistrzostw świata w XXI wieku. Jedna edycja mundialu zdeklasowała całą konkurencję. Najlepszym turniejem został ogłoszony ostatnim czempionat w Katarze.

Najlepszy mundial? Aniekta BBC nie pozostawia wątpliwości

Mundial w Katarze był już szóstym odbywającym się w bieżącym stuleciu. Pierwsze mistrzostwa świata w XXI wieku miały miejsce w Korei Południowej i Japonii. Potem globalny czempionat zawitał do odpowiednio do Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Brazylii oraz Rosji. To jednak nie te imprezy zostały uznane za najlepsze w bieżącym stuleciu.

Pierwsze miejsce w ankiecie bezkonkurencyjnie trafiło do niedawno zakończonego mundialu w Katarze. Turniej, w którym po złoty medal sięgnęli Argentyńczycy, zyskał głosy aż 78% respondentów. Taki wybór może dziwić, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kontrowersje związane z łamaniem praw człowieka i całą otoczkę, która towarzyszyły tegorocznym mistrzostwom świata.

Zaskoczenie jest tym większe, że mundial, który uplasowały się na drugim miejscu, nie mógł nawet równać się z katarską imprezą. Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii zyskał zaledwie 6% głosów. Na trzecim miejscu uplasowała się impreza zorganizowana przez Brazylię. Przypomnijmy, że mundial w Ameryce Południowej miał miejsce w 2014 roku.

Na ostateczny rezultat głosowania mógł wpłynąć rekord strzelonych bramek. Podczas tegorocznych mistrzostw piłkarze aż 172 razy kierowali futbolówkę do siatki rywali. Ponadto mundial w Katarze charakteryzowały liczne niespodzianki, a także wspaniały finał, w którym Argentyna i Francja strzeliły łącznie aż sześć bramek.