Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Najprawdopodobniej takim składem zagramy z Senegalem. Nawałka zaskakuje!

Najprawdopodobniej takim składem zagramy z Senegalem. Nawałka zaskakuje!

0
Foto: univision.com

Długo przyszło nam czekać na pierwsze spotkanie reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Rosji. Na początek zmierzymy się z nieobliczalnym Senegalem, więc i Adam Nawałka szykuje kilka niespodzianek, by zaskoczyć rywala.

Najważniejszą kwestią, która niemal podzieliła kibiców było ustawienie defensywy z trójką obrońców i tzw. wahadłowymi. Większość z nich uważała, że reprezentacja Polski lepiej spisywała się grając czwórką obrońców z tyłu, tak jak podczas Euro 2016. Wielce prawdopodobne, że selekcjoner Adam Nawałka wróci do tego ustawienia i obok Michała Pazdana zobaczymy na środku obrony Thiago Cionka, a nie jak do tej pory spekulowano Jana Bednarka. Sporym znakiem zapytania jest także obsada bramki, ale tutaj większe szanse na występ ma Wojciech Szczęsny. Na mecz z Senegalem raczej wyjdziemy defensywnie i obok Grzegorza Krychowiaka powinniśmy zobaczyć Jacka Góralskiego, dobrze radzącego sobie w pojedynkach fizycznych z rywalem.

Prawdopodobny skład Polaków na mecz z Senegalem:

Szczęsny – Piszczek, Cionek, Pazdan, Rybus – Błaszczykowski, Krychowiak, Góralski, Grosicki – Zieliński – Lewandowski

Mecz Polski z Senegalem rozpocznie się o godzinie 17 i rozgrywany będzie na stadionie Spartaka w Moskwie. Tego samego dnia zagrają nasi grupowi rywale. Spotkanie Kolumbia – Japonia zaplanowano na godzinę 14.

 

Komentarze