Największy cringe finału MŚ 2022? Salt Bae – chełpiący się gość od złotych steków

20 gru 2022, 13:47

Finał katarskiego mundialu już za nami, ale niektóre sytuacje, które miały miejsce w trakcie oraz po zakończeniu ceremonii wręczania medali, nagród i Pucharu Świata wciąż wzbudzają emocje. Nie chodzi tylko o brzydki gest Emiliano Martineza czy włożenie na Messiego arabskiego nakrycia. Świat jest również zażenowany zachowaniem kucharza Salt Bae, który w swoich restauracjach gości m.in. gwiazdy sportu i kina.

Dziwaczne zakończenie największego piłkarskiego święta

Mecz Argentyna – Francja przejdzie do historii pod kilkoma względami. Po pierwsze – bardzo możliwe, że był to najlepszy finał mundialu w historii. Po drugie – Leo Messi sięgając po wymarzone trofeum, osiągnął w piłce nożnej absolutnie wszystko, co mógł i tak naprawdę zamknął debatę na temat tego, kto jest najlepszym piłkarzem świata. Po trzecie – podczas ceremonii po zakończonym spotkaniu co najmniej dwa razy złamano przepisy FIFA.

Pierwszy raz do złamania zasad doszło tuż przed wręczeniem Pucharu Świata w ręce Messiego. Kapitanowi reprezentacji Argentyny wbrew zapisom regulaminu FIFA nałożono specjalny biszt i przykryto koszulkę, w której rozegrał całe spotkanie. FIFA pozwala na noszenie celebracyjnego stroju, ale po oficjalnych czynnościach takich jak właśnie wręczenie pucharu — Gest szacunku czy forma przemocy? Leo Messi w centrum medialnej burzy. Jest jednak jeszcze jeden wątek, który wzbudził wiele uwagi.

Salt Bae dręczył piłkarzy Argentyny po finale MŚ 2022

Podczas gdy piłkarze Albicelestes świętowali triumf na murawie, często w towarzystwie najbliższej rodziny, w paradę wszedł im Nusret Gökçe, znany jako Salt Bae. Mężczyzna, który zasłynął z memicznego przyprawiania swoich steków i dziś gości największe tuzy świata piłki nożnej (w Katarze odwiedziła go m.in. reprezentacja Polski przed meczem z Francją), zaczepiał piłkarzy i robił wszystko, aby zebrać jak najwięcej materiału, który wrzuci na swoje media społecznościowe.

Poniższy film prezentuje jego niektóre zachowania na murawie. Widać na nim, że słynny kucharz zachowywał się, jakby sam wygrał Puchar Świata i najchętniej zabrałby go do domu lub jednej ze swoich restauracji. Niejednokrotnie wywołał przy tym konsternację wśród piłkarzy, którzy poświęcili piłce nożnej swoje życie i nie mogli spokojnie celebrować tego wyjątkowego momentu. Szczególnie widoczne to było na twarzy Angela Di Marii oraz Leo Messiego, którego usilnie chwytał za ramię. Co ciekawe, MVP mundialu ostatecznie zrobiłsobie z nim zdjęcie.

Jak w ogóle doszło do tego, że ten człowiek znalazł się na płycie boiska? Wystarczy wspomnieć, że jest to przyjaciel Gianniego Infantino. Co natomiast mówią przepisy FIFA w kontekście samego Pucharu Świata? Przede wszystkim to, że dotykać go może niezwykle wąskie grono – zdobywcy pucharu (piłkarze i trenerzy – również byli triufmatorzy), głowy państw oraz przedstawiciele FIFA.

Salt Bae zdołał się wymknąć panującym regulacjom i godnemu zachowaniu, pozując co chwila z innym piłkarzem, który akurat trzymał Puchar Świata. Dzięki takiemu działaniu zdobył unikalne treści, które opublikował w mediach społecznościowych i osiągnął ekwiwalent reklamowy, za który musiałby zapłacić ogromne pieniądze.

Salt Bae nie jest jedynym celebrytą, który dotknął Pucharu Świata

W tym miejscu należy wspomnieć, że turecki rzeźnik nie jest jedynym celebrytą, który dostąpił “zaszczytu” dotknięcia Pucharu Świata. Chociaż tego, w jaki sposób on to zrobił, już raczej nikt nigdy nie przebije. Gdy w 2014 roku reprezentacja Niemiec sięgnęła po mistrzowski tytuł w Brazylii, obecna na trybunach wokalistka Rihanna została zaproszona na imprezę po meczu. Podczas zabawy została sfotografowana z pucharem w rękach i Łukaszem Podolskim oraz Bastianem Schweinsteigerem całującymi ją w policzki.

Podolski-Rihanna-Schweinsteiger

MŚ 2022. Rozdano indywidualne nagrody. Dominacja Argentyńczyków

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA