Najwyższe zwycięstwo Sandecji w tym sezonie

26 mar 2016, 15:47

Sandecja Nowy Sącz wygrała u siebie 4:0 z Zawiszą Bydgoszcz w meczu 23. kolejki I ligi. Dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego to najwyższe zwycięstwo, a dla spadkowicza z Ekstraklasy najwyższa porażka w tym sezonie.

Faworytem, choć nieznacznym, wydawał się być Zawisza. Zamykał on ligowe podium i wciąż miał szanse na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sandecja jednak nie stała na straconej pozycji. 3 tegoroczne ligowe mecze i aż 7 zdobytych punktów to naprawdę dobry wynik.

Początek spotkania był dość spokojny. Pierwszą groźną sytuację zobaczyliśmy w 12. minucie. Jeden z kolegów zagrał prostopadle bo Bartłomieja Dudzica, a ten został sfaulowany w polu karnym przez goalkeepera gości, Damiana Węglarza. Do “wapna” podszedł Maciej Małkowski, który mocnym strzałem pokonał 20-latka z bydgoskiej bramki. Gospodarze wykorzystali tym samym swoją delikatną przewagę.

W 28. minucie mogło być już 2:0. Grzegorz Baran odważnie wszedł w pole karne “Rycerzy Pomorza” i oddał dobry strzał z woleja. Węglarz jednak stał gdzie powinien i nie dał się pokonać. W ciągu sześciu następnych minut popisał się kolejnymi dobrymi interwencjami, po uderzeniach z dystansu Małkowskiego i Wojciecha Trochima. Cała pierwsza połowa była dość nudna. Do tego gol z rzutu karnego.

W 54. minucie przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Małkowski. 20 metrów do bramki, 31-latek podszedł do futbolówki i idealnie umieścił ją w siatce rywala. Po pięciu minutach mieliśmy już 3:0. Filip Piszczek podał do strzelca obu goli, a ten po indywidualnej akcji pokonał Węglarza strzałem z ostrego kąta. Raz, dwa, trzy i hat-trick Małkowskiego. Gospodarzom jednak wciąż było mało i w 84. minucie dopięli swego i podwyższyli rezultat spotkania. Kamil Słaby dośrodkował do Dudzica, który uderzeniem głową pokonał Węglarza.

Sandecja dzięki wygranej awansowała na 8. miejsce w tabeli(31 pkt). Zawisza wciąż jest 3.(38 pkt). W następnej kolejce “Bianconeri” podejmą w Płocku Wisłę(02.04), a bydgoszczanie u siebie zagrają z Olimpią Grudziądz(01.04).

Sandecja Nowy Sącz-Zawisza Bydgoszcz 4:0
Małkowski 13′(k), 54′, 59′, Dudzic 84′

Sandecja:Łukasz Radliński – Przemysław Szarek, Dawid Szufryn, Martin Cseh, Kamil Słaby – Bartłomiej Dudzic, Matej Náther (52′ Bartłomiej Kasprzak), Grzegorz Baran, Wojciech Trochim (77′ Dawid Janczyk), Maciej Małkowski – Filip Piszczek (69′ Arkadiusz Aleksander).

Zawisza:Damian Węglarz – Sebastian Kamiński, Jean-Yves M’voto, Piotr Stawarczyk, Blažo Igumanović – Wasił Panajotow, Maciej Kona (44′ Mica), Gal Arel (57′ Karol Danielak), Karol Angielski (74′ Arkadiusz Gajewski), Jakub Smektała – Szymon Lewicki