Nalepa z Pucharem Węgier!

7 maj 2016, 23:05

W finale Pucharu Węgier, Ferencvaros Budapeszt pokonał 1:0 Ujpest Budapeszt, zdobywając tym samym 22. krajowy puchar w historii. W zwycięskich barwach wystąpił Michał Nalepa.

W finałowym pojedynku Ferencvaros zwyciężył 1:0 z Ujpest. Na dwanaście minut przed końcem jedyną bramkę w meczu zdobył legendarny węgierski skrzydłowy, Zoltan Gera. Dzięki temu Michał Nalepa może świętować dublet, bowiem oprócz zdobytego Pucharu Węgier, może poszczycić się tytułem mistrzowskim.

Polski obrońca wystąpił w pierwszej połowie, zaś po przerwie został zmieniony przez Andrasa Rado. Nalepa jest podstawowym defensorem 29-krotnego mistrza Węgier. Jego kariera nabrała rozpędu, kiedy w 2014 roku przeniósł się z Wisły Kraków do Budapesztu. Z tym klubem w sezonie 2014/2015 zdobył Puchar Ligi oraz Puchar Węgier.

Ferencvaros Budapeszt – Ujpest Budapeszt 1:0 (0:0).