Napastnik Cracovii powołany do kadry narodowej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:51
7 mar 2016, 16:34

Atakujący Cracovii – Tomas Vestenicky – który w klubie z Krakowa jest dopiero od 19 lutego, dostał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Słowacji na mecze z Estonią i Turcją.

Napastnik “Pasów” jest dopiero świerzakiem w kadrze trenera Jacka Zielińskiego. 19-latek został wypożyczony z włoskiej AS Romy na pół roku z opcją wykupu i w drużynie jest dopiero 2 tygodnie. Został jednak doceniony i otrzymał powołanie na towarzyskie spotkania z Estonią (23.03) i Turcją (29.03).

Młodziutki napastnik Cracovii wystąpił do tej pory w dwóch spotkaniach Ekstraklasy. Na boisku pokazał się w ostatnim meczu z Lechem Poznań i wcześniej w konfrontacji z Ruchem Chorzów. W obydwu przypadkach wchodził z ławki rezerwowych.
Vestenicky do młodzieżowej kadry Słowacji wraca po znacznej przerwie. Ostatni raz został powołany we wrześniu 2015 roku, kiedy to jego zespół mierzył się towarzysko z Turcją. Słowak wszedł na boisko w 73. minucie, a całe spotkanie zakończyło się dobrze dla jego reprezentacji, która ostatecznie wygrała 5:4 po serii rzutów karnych. Jedną z bramek z 11″ metra zdobył zawodnik Lechii Gdańsk – Lukas Haraslin.