Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Napastnik Lecha Poznań wypożyczony do MSK Zilina

Napastnik Lecha Poznań wypożyczony do MSK Zilina

0
fot. Maciej Figielek

Napastnik Lecha Poznań Dawid Kurminowski po raz kolejny został wypożyczony. 19-latek, który ostatni sezon spędził w MFK Zeplin Michalovice został wypożyczony do MSK Ziliny.

Kurminowski, który jest wychowankiem Warty Poznań do zespołu Lecha trafił w lipcu 2013 roku jednak nie zodłał zadebiutować w pierwszym zespole. Były zawodnik młodzieżowych reprezentanci Polski po raz pierwszy został wypożyczony w styczniu 2018 roku do zespołu Zeplina Michalovice w którym występował do końca ubiegłego roku. Po powrocie do Poznania napastnik próbował przebić się do pierwszego zespołu jednak zdaniem Adama Nawałki na chwilę obecną nie reprezentuje odpowiedniego poziomu i aby się rozwijać włodarze Kolejorza postanowili wypożyczyć zawodnika do zespołu Ziliny, która występuje w słowackiej ekstraklasie.

Kurminowski w barwach MFK Zeplin Michalovice rozegrał szesnaście spotkań w słowackiej ekstraklasie w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Niestety szesnaście występów przełożyło się na zaledwie 410 minut spędzonych na boisku.

Komentarze