Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Napastnik Zagłębia zasili Cracovię?

Napastnik Zagłębia zasili Cracovię?

0

Napastnik Zagłębia Lubin, Krzysztof Piątek, wkrótce może zmienić klubowe barwy. Usługami 21-letniego zawodnika jest zainteresowanych kilka klubów, na czele z Cracovią. 

Według mediów działacze Zagłębia Lubin są bliscy dopięcia transferu jednego z najlepszych zawodników minionego sezonu Ekstraklasy – Martina Nespora. Czeski napastnik ma trafić do Miedziowych na zasadzie transferu definitywnego i stanowić o sile formacji ofensywnej. W związku z możliwym sprowadzeniem Nespora ruszyła fala spekulacji dotyczących Krzysztofa Piątka, obecnego snajpera Zagłębia. Jego usługami jest zainteresowanych kilka zespołów, na czele z Cracovią, a sam zawodnik rozważa możliwość opuszczenia Miedziowych.

Cracovia w obecnym oknie transferowym sprowadziła już dziewięciu nowych piłkarzy, ale wciąż pracuje nad kolejnymi wzmocnieniami. Sprzedaż Bartosza Kapustki do Leicester City przyniosła Pasom spory zastrzyk gotówki, którego część może być przeznaczona właśnie na sprowadzenie Krzysztofa Piątka, który według portalu transfermarkt.de jest wart ok. pół miliona euro. Zagłębie nie jest zmuszone sprzedawać swoich najlepszych zawodników, dlatego transfer 21-letniego zawodnika do Cracovii może być trudny do przeprowadzenia.

Krzysztof Piątek jest wychowankiem akademii Zagłębia Lubin, która słynie z solidnego kształcenia młodych adeptów piłkarskich. 21-letni napastnik w poprzednim sezonie zdobył 6 goli w 33 meczach Ekstraklasy, udanie rozpoczął również obecne rozgrywki.

Komentarze