Napoli nad przepaścią! Trzecia porażka w grupie

1 lis 2017, 22:41

Manchester City pokonał 4-2 Napoli na ich terenie i awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów w sezonie 2017/18. Piotr Zieliński przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze. Napoli od samego początku napierało na ,,The Citizens” i zepchnęli rywala do defensywy. Przewaga podopiecznych Mauricio Sarriego została udokumentowana golem Lorenzo Insigne w 21. minucie meczu po podaniu od Driesa Mertensa.

Ten gol podziałał pobudzająco na zawodników gości. Podopieczni Pepa Guardioli przeszli do ofensywy. Pierwsze groźne ostrzeżenie neapolitańczykom dał Sergio Aguero. Strzał Argentyńczyka został jednak zablokowany i futbolówka wyszła na rzut rożny. W 34. minucie meczu Nicolas Otamendi zamienił na bramkę dobre dośrodkowanie od Ilkaya Gundogana i w konsekwencji Pepe Reina musiał wyciągać piłkę z bramki.

Po przerwie Manchester City szybko objął prowadzenie. 120 sekund po wznowieniu gry gola po stałym fragmencie gry zdobył John Stones. Stoper najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego wykonywanego przez Leroy’a Sane. W 62. minucie meczu gospodarze wyrównali za sprawą Jorginho, który pokonał Edersona z rzutu karnego.

Kluczowy moment dla losów tego spotkania miał miejsce w 69. minucie meczu. Najpierw na jednej połowy Jose Callejon zepsuł stuprocentową okazję dla swojego zespołu, a dosłownie chwile potem poszła kontra gości, zamieniona na bramkę przez Sergio Aguero. Wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Raheem Sterling. To trzeci gol młodego Anglika w tej edycji Ligi Mistrzów.

Manchester City awansował tym samym do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, zaś Napoli znalazło się nad przepaścią i ma tylko matematyczne szanse na awans z grupy F.

SSC Napoli – Manchester City 2:4 (1:1)

1:0 Insigne 21′

1:1 Otamendi 34′

1:2 Stones 47′

2:2 Jorginho 62′-k.

2:3 Aguero 69′

2:4 Sterling 90+2′