Napoli wygrywa, ale odpada z rozgrywek!

5 kwi 2017, 22:39

Choć dzisiejszego wieczoru Napoli okazało się lepsze od Juventusu 3:2 to w pierwszym spotkaniu drużyna Zielińskiego i Milika poniosła porażkę 3:1 i tym samym pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Włoch.

Obaj Polacy znaleźli się w wyjściowej jedenastce ekipy gospodarzy. Pierwsza część spotkania nie zapowiadała, aż takich emocji. Jedyną bramkę do przerwy zdobyli przyjezdni i wydawało się, że dzięki temu na dobre wybili awans z głów piłkarzy Napoli…

Nic bardziej mylnego! Gracze Napoli po przerwie wyglądali zdecydowanie lepiej. Już 8 minut po wznowieniu gry wyrównali w tym spotkaniu. Niestety dla naszych rodaków Juventus szybko odpowiedział na trafienie wyrównujące za sprawą drugiej w tym spotkaniu bramki Higuaina. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, błąd bramkarza Juventusu wykorzystał Mertens, który zmienił Arkadiusza Milika w 61. minucie i w tej samej minucie zdobył bramkę. Nie minęło 6 minut i gospodarze już prowadzili po wspaniałej zespołowej akcji. W końcowej fazie oglądaliśmy wspaniałe widowisko, jednak gospodarzą nie udało się zdobyć kolejnych bramek i tym samym żegnają się z Pucharem.

Arek Milik nie wrócił jeszcze do optymalnej dyspozycji, przebywał na boisku do 61 minuty. Natomiast Piotr Zieliński dzisiejszego wieczoru nie pokazał pełni swoich możliwości i również zszedł z boiska tylko, że dwadzieścia minut później niż jego reprezentacyjny kolega.